Уряд визначив Порядок призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату

Кабінет міністрів затвердив порядок призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату. Про це повідомляє Урядовий портал.

Цей порядок визначає механізм призначення у період з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року тимчасової допомоги тим громадянам, які вже досягли віку, але мають менше 15 років страхового стажу.

Призначення допомоги проводиться структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, міських райдержадміністрацій. При цьому враховується майновий стан та середньомісячний сукупний дохід громадянина.

Тимчасова допомога перераховується кожні шість місяців з урахуванням змін майнового стану людини та середньомісячного сукупного доходу і виплачується до досягнення такою особою віку, з якого вона набуває право на пенсійну виплату.

Читайте: Молодим українцям годі розраховувати на пенсію – економіст

Нагадаємо, 11 жовтня 2017 року в Україні набув чинності закон про пенсійну реформу. Документ, зокрема, передбачає проведення осучаснення пенсій і підвищення мінімального страхового стажу для виходу на пенсію з 15 до 25 років.