Експерт розповів про катастрофічний вплив російських ресурсів на український інтернет-ринок

На заборону російських Інтернет-ресурсів в Україні чекали ще кілька років тому, коли РФ анексувала Крим та почала агресію на Донбасі. Тим не менше, хай і дуже запізніле рішення влади про заборону в Україні кількох ресурсів ворожої держави створює непогані передумови для відновлення вітчизняного Інтернет-ринку. Про те, які перспективи має український ринок Інтернет-реклами та як російські мережі ледь не зруйнували його, у коментарі виданню InfA розповів IT-фахівець, проект-менеджер видання «ONLINE.ua» Дмитро Копій.

За його словами, на тлі заборони «Яндекс» в Україні слід у першу чергу проконтролювати, щоби він не впав і на перехідний період принаймні встояв.

«По-друге, нам потрібно, щоб українські Інтернет-ресурси почали заробляти більше, стали прибутковими. Та найголовніше, щоб прибутковими стали не лише топові ресурси, а й середні. Це перші кроки до формування цивілізованого ринку зі здоровою конкуренцією», – підкреслив Копій.

Він нагадав, що коли 2005 року росіяни вийшли на вітчизняний ринок Інтернет-реклами, тобто почали продавати українську рекламу для українських же користувачів, вони обрали тактику випаленої землі – демпінгували цінами втричі нижчими за ринкові.

IT-фахівець, проект-менеджер видання «ONLINE.ua» Дмитро Копій

«Попит їм було чим задовольнити, бо багато українців завжди користувалися їхніми сервісами. До чого призвела така російська агресія? Ринок впав на дно, доходи українських сайтів значно знизилися, деякі взагалі не змогли вижити в таких складних умовах».

Проте найгірше в цій ситуації було те, що це зупинило розвиток українського сегменту Інтернету на роки. «У нішових (про кіно, музику, культуру, літературу) та регіональних сайтів сьогодні майже немає шансів бути прибутковими. Звичайно є винятки, але вони поодинокі», – зазначив фахівець.

Попри це, за його прогнозом, у найближчі 2-3 роки український Інтернет-простір має змінитися на краще  – принаймні всі передумови для цього є.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ