Документи узаконили рішення та дії представників влади РФ, спрямовані на анексію Криму

Колишній глава держави Віктор Янукович після втечі написав листа господарю Кремля Владіміру Путіну з проханням використовувати збройні сили РФ на території України і направив схожий лист до Ради Федерації. Про це повідомив прокурор Головної військової прокуратури Руслан Кравченко, передає УНІАН.

Він уточнив, що цей лист узаконив рішення та дії представників влади РФ, а саме президента Росії та Ради Федерації, про надання Путіну дозволу на використання російських військ на території України.

Прокурор також зазначив, що на підставі цих листів, Путін звернувся до Радфеду РФ про дозвіл свою армію в Крим.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у січні 2017 року до журналістів потрапив лист екс-президента-втікача Віктора Януковича до лідера РФ Владіміра Путіна, датований березнем 2014-го.

«Як законно обраний Президент України заявляю. Події на Майдані, незаконне захоплення влади в Києві, привели до того, що Україна опинилася на порозі громадянської війни. У країні панують хаос і анархія, життя, безпека і права людей, особливо на південному сході і в Криму – під загрозою. Під впливом західних країн здійснюється відкритий терор і насильство, люди переслідуються за політичними та мовними ознаками.

У зв’язку з цим звертаюся до Президента Росії В.В.Путіна з проханням використати Збройні сили Російської Федерації для відновлення законності, миру, правопорядку, стабільності і захисту населення України», – під таким текстом стоїть підпис Януковича.

За даними видання, це саме той лист, який постпред РФ при ООН Віталій Чуркін (нині покійний) 4 березня представив на екстреному засіданні Ради безпеки організації, скликаному з ініціативи Москви.

Пізніше головна військова прокуратура отримала від ООН офіційну фотокопію заяви екс-президента Віктора Януковича від 1 березня 2014 року з проханням ввести війська Російської Федерації в Украіну.

Водночас в лютому 2017 року Янукович заявив, що не звертався до Путіна з проханням ввести війська. У Кремлі також відхрестились від цього документа.

Як відомо, 1 березня 2014 року Рада Федерації підтримала звернення президента РФ Путіна та дала згоду на введення російських збройних сил на територію українського Криму, куди за два тижні до цього зайшли російські військові без опізнавальних знаків.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ