«Легітимний» вимагає спростувати інформацію про наявність у нього понад 1,150 млрд. доларів у державному «Ощадбанку»

Екс-президент-утікач Віктор Янукович вимагає спростувати інформацію про наявність у нього та колишнього прем’єра Миколи Азарова понад 1,150 млрд. доларів у державному «Ощадбанку». Він звернувся до Печерського суду з позовом про захист ділової репутації, передає Українська правда.

Перше судове засідання у справі відбулося 23 червня в Печерському районному суді Києва.

«Переконаний, що позов необґрунтований щонайменше з трьох причин. По-перше, позивач не підтверджує доказами наявність у нього ділової репутації, хоча вимагає її захисту. Згідно з постановою пленуму Верховного Суду України від 27.02.2009 р. №1, під діловою репутацією розуміється громадська оцінка ділових і професійних якостей людини. Виникає запитання: яка громадська оцінка Януковича», – заявив Олег Громовой, керівний партнер компанії GENTLS, адвокати якої представляють інтереси «Ощадбанку» в суперечці про спростування недостовірної інформації, оприлюдненої у вигляді інтерв’ю голови правління фінустанови.

За словами Громового, якщо, на думку адвокатів позивача, ділова репутація Януковича позитивна, і вона могла постраждати, то це необхідно довести.

Громовой також додав, що в інтерв’ю тверджень про наявність у позивача конкретних сум у банку не було.

«Третє – ми поставили під сумнів повноваження адвоката Януковича звертатися до суду з цим позовом, оскільки договір про правову допомогу підписаний у лютому 2017 року в місті Києві, хоча очевидно, що Януковича в Києві в цей час бути не могло. З огляду на це в наступному судовому засіданні очікуються пояснення адвокатів позивача про обставини підписання договору, інакше позов має бути залишений без розгляду як такий, що його подав адвокат, який не має на це повноважень», – додав Громовой.

Нагадаємо, у січні 2015 року Державна служба фінансового моніторингу заблокувала 1,42 млрд. доларів на рахунках нерезидентських компаній, пов’язаних з Віктором Януковичем, його близькими, посадовцями колишнього уряду країни та пов’язаними з ними особами.

Кабмін заклав у держбюджет на 2017 рік надходження від спеціальної конфіскації коштів корупціонерів суму у 10,5 мільярдів гривень.

У квітні в РНБОУ повідомили, що суд останньої інстанції дозволив конфіскацію заарештованих 1,5 млрд доларів, які належали оточенню екс-президента Віктора Януковича.

29 червня  2017 року Оболонський райсуд Києва ухвалив рішення про початок спеціального судового провадження щодо екс-президента Януковича. Військова прокуратура просить засудити колишнього главу держави до довічного ув’язнення.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ