Адвокат екс-президента обіцяє передати в прокуратору і суд справжній текст звернення Януковича до Путіна

Колишній президент-утікач Віктор Янукович змінив свої свідчення щодо листа президенту РФ Владіміру Путіну про введення військ на територію України. Тепер він заявляє, що просив господаря Кремля розглянути можливість ввести в Україну поліцейську миротворчу місію. Про це Янукович заявив під час прес-конференції в Москві 2 березня, передає Українська правда.

Янукович каже, що у зверненні до Путіна посилався на договір про дружбу і взаємодопомогу між Україною і Росією.

«Я запропонував провести консультації і вносив пропозицію розглянути питання про введення поліцейської миротворчої місії», – заявив президент-утікач.

Він додав, що в листі до Путіна було і друге прохання – проінформувати світову спільноту про те, що сталося в Україні.

За версією Януковича, до МЗС Росії з проханням провести консультації щодо ситуації в Україні звертався  і український МЗС. Прчому це прохання пролунало ще до звернення Януковича.

«Я звернувся 1 березня, а до мене представники МЗС України 27 лютого зверталися в МЗС Росії з аналогічною пропозицією – почати консультації. І 27 лютого своєю нотою МЗС Росії відмовив МЗС України. І коли вони отримали мій лист, то розділити відповідь або ноту на дві частини вони не могли, і, відповідно, жодні консультації у нас не почалися», – розповів свою версію подій лютого 2014 року Янукович.

Він додав, що 3 березня в ООН постпред РФ Віталій Чуркін просто поінформував громадськість: «Єдине, що вони зробили, вони поінформували світову громадськість в ООН через свого посла Чуркіна. Але ця заява моя, вона носила суто інформаційний характер і більше ніяк не використовувалая».

Янукович також запевнив, що не отримував жодної інформації про підготовку військового захоплення Криму: «Ніякої інформації про будь-яку підготовку в Криму збройного захоплення не було у мене. Не надходило ні від військових, ні від спецслужб, ні від органів місцевої влади».

Він також розповів, що під час своєї втечі зустрічався з людьми в Севастополі. І нібито кримчани заявляли, що бояться за свою безпеку, і самі говорили про бажання знайти захист у Росії.

Адвокат Януковича Віталій Сердюк заявив, що після прес-конференції покаже ЗМІ і передасть в прокуратору і суд текст звернення Януковича до Путіна.

Варто зазначити, що раніше Янукович робив інші заяви щодо його листа до Путіна від 1 березня 2014 року з проханням ввести війська.

«Документ не був введений в дію. Документ дійсно був. Було емоційне рішення якимось чином повпливати на наступ незаконних військових формувань, на насилля людей на Донбасі. Мародерство, яке було, це викликало в мене емоції та бажання захистити людей», – казав Янукович.

Нагадаємо, екс-президент Віктор Янукович звернуся з листом до президента РФ з проханням ввести війська на територію країни «для відновлення законності, миру, правопорядку, стабільності і захисту населення України».

Відповідну заяву Януковича від 1 березня 2014 року зачитав представник Росії Віталій Чуркін на засіданні Ради безпеки ООН. Згодом Янукович заявив, що не звертався до президента Росії з проханням ввести війська.