Янукович хоче розповісти свою версію подій під час Революції гідності

Екс-президент-утікач Віктор Янукович пише листи главі Білого дому Дональду Трампу та лідерам європейських держав, щоби розповісти свою версію подій під час Майдану. Про це в ефірі телеканалу «Росія 1» розповів колишній міністр внутрішніх справ часів Януковича Віталій Захарченко, передає Українська правда.

«Я знаю, що Янукович готує листи. І на ім’я Трампа, і керівникам європейських держав, в яких роз’яснює, що відбувалося насправді», – заявив Захарченко.

Сам екс-глава МВС називає події Революції гідності «державним переворотом за підтримки європейських політиків і чиновників США».

За словами Захарченка, Джо Байден і європейські лідери в кінці лютого 2014 року дзвонили Януковичу з вказівкою не застосовувати силу проти мітингувальників. Екс-глава МВС назвав це «прямим втручанням у внутрішні справи України».

Також він повідомив, що в той час був упевнений, що тодішня опозиція не виконає домовленості, підписані 21 лютого 2014 року, тому зробив Януковичу пропозицію вивести війська на Донбас. Екс-президент з цією ідеєю погодився.

«У нас була така домовленість: я висуваюся на Донбас, забезпечую логістику для всіх, хто буде туди виходити. Виводить війська командувач Внутрішніми військами. Ми розуміли так, що у нас є легітимний президент Янукович, який прибуде на Донбас, і на Донбасі будуть війська. Ми забезпечуємо конституційно обраного президента і ведемо подальші переговори», – додав він.

На думку Захарченка, мітингувальники, які їхали в Межигір’я, мали намір вбити Януковича: «Технологія не передбачала того, що Янукович залишиться живий. Мені так здається».

Коли екс-перезидент прибув до Донецька, стало зрозуміло, що там «ситуація була досить складна, підтримки немає», тому він подався до Криму, а потім – до Росії, уточнив Захарченко.

Як відомо, 28 листопада 2016 року Святошинський суд Києва проводив відеодопит Віктора Януковича як свідка у справі про розстріли на Майдані взимку 2014-го року. Того ж дня Генпрокурор Юрій Луценко оголосив йому про підозру у вчиненні держзради.

20 січня Печерський райсуд Києва дозволив Головній військовій прокуратурі проведення стосовно екс-президента  заочного розслідування у справі про держзраду.

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що ГПУ планує завершити досудове розслідування у цьому провадженні в лютому 2017 року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ