Віктор Янукович
Віктор Янукович

Екс-президента Віктора Януковича як найбільш негативного історічного діяча оцінили 51% опитаних українців. Про це свідчать дані опитування Інституту соціології НАН України, передає УНН.

До трійки антигероїв також увійшли Іосіф Сталін (42%), Владімір Лєнін (19%) та Віктор Ющенко (19%). Регіонально оцінки антигероїв дещо відрізняються, проте Янукович очолює список в усіх регіонах. Навіть на Донбасі, де антирейтинг очолює Лєнін.

Серед найбільш позитивно оцінених історичних діячів 29% опитаних назвали Богдана Хмельницького, 21% – Михайла Грушевського, 18% – князя Володимира.

37% опитаних найбільш позитивною історичною подією вважають проголошення незалежності України, 31% – перемогу СРСР та країн антигітлерівської коаліції в Другій світовій війні. Проте, існують регіональні відмінності. Так, у західному та центральному регіонах найбільш позитивною подією вважають проголошення незалежності, а у південному, східному та на Донбасі – перемогу у Другій світовій війні.

Серед найбільш негативних подій, в усіх регіонах було визнано Голодомор 1932-1933 років.

Загальнонаціональне опитування населення України було проведено Інститутом соціології НАН України та співпраці з Благодійним фондом «Інтелектуальна перспектива» з 26 червня по 18 липня 2015 року за квотною вибіркою, що представляє доросле населення (від 18 років). Опитування здійснювалось у всіх областях України (крім АР Крим та окупованих територій Донецької та Луганської областей), методом особистого інтерв’ю за місцем проживання респорндентів. У ціломи, опитано 1802 особи. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ