Офіційний Токіо розкритикував плани Кремля розмістити російську дивізію на Курильських островах

Уряд Японії розкритикував плани Міноборони Росії розмістити свою дивізію на Курильських островах, які є предметом суперечки між двома країнами. Про це заявив головний секретар японського уряду Йосіхіде Суґа, передає Deutsche Welle.

«Якщо цей крок призведе до посилення військової присутності Росії на островах, це суперечитиме позиції Японії та стане прикрим фактом, оскільки вони (росіяни, – ред.) перебувають фактично на нашій території», – сказав Суґа.

За його словами, це питання стане предметом переговорів міністрів оборони та закордонних справ двох країн під час їхньої зустрічі, яка відбудеться 20 березня в Токіо.

Раніше міністр оборони РФ Сєрґєй Шойґу заявив, що для захисту Курил у цьому році на островах буде розміщена російська дивізія.

Нагадаємо, 13 лютого Японія направила протест РФ у зв’язку з присвоєнням імен п’яти островам Курильської гряди.  11 лютого відповідне розпорядження підписав прем’єр-міністр РФ Дмітрій Медведєв. Згідно з ним, п’ять безіменних островів Курильської гряди отримали назви. Два острови назвали на честь військових – генералів Кузьми Дерев’янка та Алєксєя Гнечка, третій – на честь міністра закордонних справ і голови президії Верховної Ради СРСР Андрєя Громико. Четвертий отримав назву на честь екс-губернатора Сахалінської області Ігоря Фархутдінова. Останній острів назвали на честь Анни Щетиніної – першої жінки-капітана далекого плавання у світі.

Як відомо, Курили є предметом давньої територіальної суперечки  Росії та Японії – Токіо претендує на низку островів Курильської гряди, посилаючись на двосторонній Трактат про торгівлю і кордони 1855 року.

Москва, у свою чергу, наполягає на тому, що Південні Курили увійшли до складу СРСР за результатами війни і російський суверенітет над ними не підлягає сумніву.

Повернення островів Японія виставила як умову для укладення мирного договору з Росією, який після закінчення Другої світової війни так і не був підписаний.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ