Яценюк Кличко
Між Кличком і Яценюком назріває конфлікт

Напруга столичним мером Віталієм Кличком та головою Кабміну Арсенієм Яценюком зростає. Уряд відмовився погодити кандидатуру Геннадія Пліса, якого київський мер бачив своїм першим заступником замість Ігоря Ніконова. Відповідну заяву мер зробив ще на початку грудня минулого року, передає ZN.UA.

У КМДА стверджують, що Кабмін свідомо затягував процес призначення заступників мера, поки не вирішаться кадрові питання всередині самого уряду.

Попри відмову уряду, Кличко розпорядженням від 27 січня 2016 року таки призначив Пліса своїм першим заступником.

Як відомо, Геннадія Пліса називають людиною підприємця та екс-нардепа Вадима Столара.

Після того, як Кличко став мером в 2014 році, Пліс кілька місяців пропрацював на посаді радника столичного голови, а в жовтні 2014 року повернувся на посаду Директора департаменту внутрішнього фінконтролю та аудиту КМДА, яке він очолював у період мерства Леоніда Черновецького.

Згідно з іншим розпорядженням, заступниками Кличка стали Олександр Спасибко й Микола Паровозник.

Спасибко з вересня 2015 року фактично вже займає місце заступника голови КМДА, яке раніше займав Павло Рябікін.

Варто зазначити, що Кабінет Міністрів України визначив кількість посад заступників голів місцевих державних адміністрацій. Про це йдеться в постанові №29 від 20 січня 2016 року.

1

«Головам місцевих державних адміністрацій при вирішенні питань, пов’язаних з призначенням на посади їх заступників, виходити з того, що кількість таких посад не може перевищувати п’яти одиниць – у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Харківській, Херсонській обласних державних адміністраціях», – йдеться в постанові українського уряду.

Наголошується, що таке обмеження включає також першого заступника та заступника голови – керівника апарату.

2В обласних, Київській та Севастопольській міських державних адміністраціях, може бути не більше чотирьох заступників.

Також, двома заступниками обмежені районні та районні у містах Києві і Севастополі державні адміністрації, включаючи першого заступника голови.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ