70 сторінок «наукової роботи» містять тексти без посилань на їхніх справжніх авторів

Дисертацію екс-прем’єра Арсенія Яценюка можна придбати в Інтернеті за невелику суму, та й то не варто – 70 сторінок тексту є суцільним плагіатом. Про це свідчить аналіз доктора філософських наук, професора Тетяни Пархоменко, яка є однією з учасниць антиплагіатної ініціативи «Дисерґейт», передає Українська правда.

Експерт дослідила на предмет порушення авторського права дисертацію «Організація системи банківського нагляду і регулювання в Україні», що її захищав Яценюк 3 червня 2004 року в Українській академії банківської справи міста Суми для здобуття вченого ступня кандидата економічних наук за спеціальністю – фінанси, грошовий обіг і кредит.

«Ознайомлення з повним текстом дисертації екс-прем’єра Яценюка дозволяє стверджувати: 70 сторінок (з яких 39 повністю або за виключенням одного-двох речень) її основної частини (с.4 – 165)  містять тексти без посилань на їхніх справжніх авторів», – уточнює Пархоменко.

Крім того, за її словами, там є «7 сторінок буквального перекладу з англійського оригіналу, наведеного з порушенням правил цитування».

«Оскільки ці тексти були оприлюднені (захист дисертації є публічною процедурою) під іменем особи (А.Яценюк), яка не є їхніх автором, то згідно зі ст.50 пункту «в» Закону України «Про авторське право і суміжні права», вони підпадають під визначення плагіату: «Плагіат – оприлюднення (опублікування), повністю або частково, чужого твору під іменем особи, яка не є автором цього твору», – уточнює науковиця.

«Також це підпадає під визначення академічного плагіату згідно із ч.6 ст.69 Закону України «Про вищу освіту»: «Вищі навчальні заклади здійснюють заходи із запобігання академічному плагіату – оприлюдненню (частково або повністю) наукових результатів, отриманих іншими особами, як результатів власного дослідження та/або відтворенню опублікованих текстів інших авторів без відповідного посилання», – додає вона.

Значну частину «текстів інших авторів без відповідного посилання» в дисертації екс-прем’єра становлять запозичення із навчального посібника «Банківське право. Українське та європейське» (К.:Атіка, 1999), авторами якого є П.Д. Біленчук, О.Г. Диннік, І.О.Лютий, О.В.Скороход і підручника «Національний банк і грошово-кредитна політика» (К.: КНЕУ,1999) за редакцією А.М.Мороза (до речі, першого опонента на захисті Яценюка) і М.Ф. Пуховкіної.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ