Лабораторні дослідження ґрунту біля сміттєвих майданчиків у Личаківському та Шевченківському районах Львова виявили сильне забруднення

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун оцінила епідеміологічну ситуацію в місті Лева, пов’язану з накопиченням сміття та несвоєчасним вивезенням твердих побутових відходів. Вже зараз зрозуміло, що склалась загрозлива ситуація, передає Гал-інфо

Лабораторні дослідження ґрунту біля сміттєвих майданчиків у Личаківському та Шевченківському районах Львова виявили сильне забруднення.

«Ми вже провели аналізи ґрунту на сміттєвих майданчиках у Львові і ми побачили, що є дуже високий рівень бактерій, і це є дуже небезпечно. І частина сміттєвих майданчиків розташована неподалік дитячих майданчиків, де бавляться діти. Ми дуже переживаємо, щоб не було захворювань», – сказала Супрун.

За її словами, проби ґрунту на аналіз віддали державній установі Львівському обласному лабораторному центру Міністерства охорони здоров’я у травні.

«17 травня проведені лабораторні дослідження ґрунту на мікробіологічні показники, проби якого були відібрані 22.05.17 р. в Личаківському та Шевченківському районах. За мікробіологічними показниками відібраний ґрунт – відповідно до загального мікробного числа та титру кишкової палички є сильно забрудненим», – процитувала Супрун результати аналізів.

Вона наголосила, що це є великою проблемою, адже забруднення доходить до води.

«Коли мухи сідають на ґрунт, а потім на нашу їжу, тоді є ризик захворювань. Чекаємо коли це буде вирішено, щоб в нас не було епідемії холери чи тифу, які можуть бути в ситуації, коли є багато сміття та мух», – заявила Уляна Супрун.

Вона також послалась на слова своєї колеги з Українського католицького університету, яка розповіла, що частина жителів її будинку мають проблеми з бронхами.

«Я була в УКУ і там одна моя знайома показала мені фотографію з вікна її квартири – стоїть повно сміття. І вона казала, що і вона, і в її будинку є багато людей, які захворіли на бронхіт, а вона має пневмонію. Я думаю, це вже демонструє наслідки для здоров’я наших людей», – додала в.о. міністра охорони здоров’я.

Брифінг Супрун щодо ситуації у Львові з ТПВ

Közzétette: Дивись.info – 2017. június 20.

Як відомо, 30 травня 2016 року на Грибовицькому сміттєзвалищі сталася пожежа. Рятувальники знайшли під завалами тіла трьох своїх колег, четвертий зник безвісти. Після цього експлуатацію звалища призупинили, а львівське сміття почали вивозити в інші міста України, мешканці яких неодноразово висловлювали свій протест проти таких дій. З того часу і до сьогодні в місті склалася складна ситуація з вивезенням твердих побутових відходів. Мер Львова Андрій Садовий просив визнати місто зоною надзвичайної ситуації. 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ