Пустеля
Стічні води забезпечують необхідну кількість поживних речовин

Розв’язати проблему спустелювання Африки взялися єгипетські науковці. Вони розробили інноваційний проект з використання стічних вод для вирощування лісів у посушливих регіонах, передає передає Експрес.

Іще в 90-і роки уряд Єгипту ініціював науковий проект, в рамках якого неподалік від Каїра висадили ліс, який назвали Serapium forest. На ділянці 200 гектарів з’явилось безліч видів дерев, зокрема цінні господарські зразки, такі як евкаліпт та червоне дерево.

Незважаючи на те, що ґрунт у цій області, як правило, позбавлений поживних речовин, дослідники виявили, що при поливі очищеними стічними водами представники флори можуть рости і в таких умовах.

Науковці наголошують, що стічні води забезпечують необхідну кількість поживних речовин, тому додаткові добрива не потрібні.

Рідина, що її використовують для зрошення дерев, проходить кілька етапів обробки. На першій стадії механічні фільтри видаляють з неї бруд і сміття. На другому – у воду додаються кисень і мікроорганізми для розкладання решток органічних речовин. В результаті виходить багата фосфатами та азотом суміш, подібна тій, що міститься в комерційних добривах.

Читайте: Природа вміє дивувати – пустеля Атакама перетворилася на квітковий рай

БЕЗ КОМЕНТАРІВ