Юридично немає причин того, що Єврокомісія прямо забороняє «Північний потік-2» як такий, що суперечить Третьому енергопакету

Попри те, що Євросоюзу не подобається ідея «Північного потоку-2» з політичної точки зору, тим не менш ЄС може відновити переговори з Росією від імені держав-членів щодо газопроводу. Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на данське видання Politiken.

Єврокомісія відправила лист уряду Данії.

«Північний потік-2» суперечить правилам Енергетичного союзу, покликаного зменшити залежність від зовнішніх енергоносіїв, особливо російського газу», – йдеться в документі.

«Політично «Північний потік-2» нам не подобається», – сказала представниця Єврокомісії Анна-Кайса Ітконен.

Однак, як зазначається, одна справа політика, інша – закон.

«Юридично немає причин того, що комісія прямо забороняє «Північний потік-2» як такий, що суперечить Третьому енергопакету», – зазначаила Ітконен.

У листі Єврокомісія запрошує держави-члени висловити свою думку щодо «Північного потоку-2» і зазначає, що газопровід не може функціонувати в «юридичному вакуумі».

Комісія попросить у держав-членів дозволу розпочати переговори з Росією з метою досягти згоди, щоб основоположні принципи права ЄС застосовувалися до таких проектів як «Північний потік-2».

Уряд Данії поки не надав докладнішої інформації з цього питання.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у листопаді 2016 року стало відомо, що Рада директорів «Газпрому» ухвалила рішення про розірвання угоди акціонерів за проектом «Північний потік-2».

У липні 2016-го антимонопольний регулятор Польщі UOKiK відмовив в узгодженні будівництва «Північного потоку-2», пояснивши своє рішення тим, що планована угода може привести до «суттєвого обмеження конкуренції». Пізніше «Газпром» і п’ять його європейських партнерів (Shell, OMV, ENGIE, Uniper і Wintershall) відкликали заявку на створення спільного підприємства.

На початку серпня 2016 року спеціальний посланник Держдепу США з питань світової енергетики заявив, що запуск другої черги «Північного потоку-2» позбавить Україну двох мільярдів доларів доходу від оплати за транзит російського газу в Європу, що може «спричинити колапс української економіки».

Про небезпеку «Північного потоку» заявляв і президент Польщі Анджей Дуда, за словами якого, газопровід не тільки б’є по енергетичній безпеці Польщі та України, але й становить загрозу для європейської єдності.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ