За словами Мінґареллі, для формулювання остаточної позиції Євросоюз очікує пояснень від України

Рішення про встановлення блокади Донбасу суперечить попередній політиці українського уряду, що її поділяли і в Євросоюзі. Про це заявив голова представництва ЄС в Україні Хюґ Мінґареллі, передає Європейська правда.

«Досі українська влада у відношенні до території Донбасу використовувала інклюзивний підхід при одночасній боротьбі із контрабандою. Інклюзивний підхід забезпечував розв’язання гуманітарних проблем населення Донбасу, а також сприяв економічній ситуації на Донбасі» – зазначив він та уточнив, що ЄС повністю підтримував цей підхід.

Мінґареллі заявив, що для формулювання остаточної позиції Євросоюз очікує пояснень від України.

Також він додав, що нинішня ситуація на окупованому Донбасі відрізняється від тієї, що була кілька тижнів тому.

«Ми усвідомлюємо, що впродовж останніх днів відбулися події, внаслідок чого нинішня ситуація виглядає інакше, ніж було кілька тижнів тому. Зокрема, мова йде про захоплення так званими сепаратистами українських підприємств.

«Ми розуміємо, що це змінило ситуацію, яка вимагає реакції українського уряду», – додав він.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 15 березня РНБО ухвалила рішення припинити переміщення вантажів через лінію зіткнення.

Причиною такого кроку в РНБО назвали не блокаду, а «різку ескалацію російської агресії проти України, насильницьке захоплення українських підприємств, розташованих на території окупованих районів Донецької та Луганської областей».

Цього ж дня стало відомо, що бойовики самопроголошених «ДНР» та «ЛНР» захопили всі активи «ДТЕК Енерго» на непідконтрольній території Донецької та Луганської областей.

У Державній прикордонній службі України відзвітували, що будь-які вантажні перевезення через лінію розмежування на Донбасі з 13.00 середи припинено.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ