Андрій Портнов був одним із найближчих соратників Віктора Януковича. Після Революції Гідності, як і колишній шеф, він утік до Росії
Андрій Портнов був одним із найближчих соратників Віктора Януковича. Після Революції Гідності, як і колишній шеф, він утік до Росії

З екс-першого заступника глави Адміністрації президента Януковича — Андрія Портнова зняли санкції Євросоюзу. Відповідне рішення ЄС набуло чинності 8 січня. Про це сам екс-чиновник написав на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

За його словами, Рада ЄС не подала апеляційну скаргу у встановлені терміни щодо рішення Суду Євросоюзу від 26 жовтня 2015 року, який визнав протиправними всі рішення Ради ЄС про введення міжнародних санкцій проти нього.

Ще торік 26 жовтня суд ЄС визнав безпідставними санкції проти Портнова та зняв арешт із його майна.

«Слід констатувати, що з цього моменту рішення люксембурзького суду стало джерелом міжнародного права і може офіційно використовуватися, як прецедент у судових справах проти Євросоюзу заявниками з різних країн світу»,  зазначив Портнов.

Також екс-чиновник написав, що нібито вже «відправив у Брюссель повідомлення з реквізитами свого рахунку в українському банку, куди Раді Євросоюзу потрібно перерахувати гроші за рішенням люксембурзького суду».

У жовтні судді постановили, що єдиною причиною для накладення санкцій на Андрія Портнова був лист від Генеральної прокуратури України, в якому ГПУ стверджувала, що інформація слідства дозволяє говорити, що екс-чиновник режиму Віктора Януковича причетний до «розтрати значної кількості державних коштів та їх нелегального виведення за межі України».

Однак за даними суду, лист від України не містив жодних деталей. Таким чином, цього було недостатньо для продовження санкцій.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ