Суд ЄС розморозив активи чиновників часів Януковича
Суд ЄС розморозив активи чиновників часів Януковича

Суд Євросоюзу зняв санкції з українських екс-чиновників та розморозив їхні активи. Зокрема, ухвалення рішення в об’єднаній справі «Микола Азаров та Олексій Азаров проти Європейської ради», а також у справах Сергія Арбузова та Едуарда Ставицького. Про це пише Європейська правда.

Феміда встановила, що посадові особи не можуть бути піддані санкціям лише через те, що в третій країні розпочато попереднє розслідування їх дій.

Відтак, всі без винятку активи цих осіб, арештовані в ЄС, мають бути «розморожені».

Крім того, це рішення суду ставить під сумнів всі санкції проти українських посадовців. Рішення не є остаточним – сторона, що програла, може його оскаржити

Необхідно зазначити що юридично рішення суду ЄС не означає невідкладного зняття арешту з активів. Це пов’язано із особливостями санкційного механізму: Рада ЄС щороку ухвалює нові санкції, які щоразу треба оскаржувати наново. Таким чином,  в четвер було скасовано виключно той арешт, що діяв з березня 2014 по березень 2015 року.

Формально Рада ЄС може також продовжити на наступний рік  нову хвилю санкцій попри винесене рішення, але це може спричинити політичні наслідки для країн-членів ЄС та їх стосунків з судовою владою Євросоюзу.

Нагадаємо, 26 жовтня минулого року Європейський суд виключив Андрія Портнова із санкційних списків ЄС.

Також до Ради ЄС через введення санкцій позиваються колишній президент Віктор Янукович, його старший син Олександр Янукович, колишні міністр доходів і зборів Олександр Клименко, Генпрокурор Віктор Пшонка, його син, екс-глава Адміністрації Арезидента Андрій Клюєв, бізнесмен Сергій Курченко та інші.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ