Євген Якунов, журналіст

Зважаючи на те, що сталося за останні дні, СБУ слід звільнити від невластивих їй функцій.

  1. Вона не повинна ловити корупціонерів – на те є відповідні органи.
  2. Вона не повинна боротися з організованою злочинністю. Це справа МВС і майбутнього ДБР.
  3. Вона не повинна вести слідство (теж справа ДБР).
  4. Вона не повинна займатися гастролями російської попси. Поповнювати чорні списки цілком може Мін’юст.
  5. Вона не повинна займатися прослуховуванням для всіх силових органів, кожен орган повинен мати свою прослушку.
  6. Вона не повинна давати допуск до держтаємниці – це справа Мін’юсту.
  7. Вона не повинна вести інформаційну та кібервійну – для цього необхідно створити повноцінну Службу інформаційної та кібербезпеки.
  8. І звичайно ж вона не повинна займатися розробкою політичних конкурентів влади.
  9. Вона не повинна займатися вивченням архівів КДБ – це справа істориків.
  10. Все, чим повинна займатися СБУ, – це розвивати, розвивати і ще раз розвивати агентурну контррозвідувальну мережу. Агенти СБУ повинні бути скрізь – в державних органах та органах місцевого самоврядування, у ВР, Кабміні, Адміністрації президента, Верховному суді, керівних органах політичних партій та громадських фондів і організацій, в редакціях газет і на ТБ, в Генштабі, ГУР і в підрозділах самої СБУ.

Якщо ФСБ і ГРУ працюють хоча б на десяту частину того, що робила КДБ, у нас в країні діють десятки тисяч агентів і диверсантів, які чекають своєї години. Це люди з бездоганною легендою. Відмінно володіють українською мовою, з послужним списком борців з режимами Кучми і Януковича, які сповідують погляди, що є патріотичнішими, ніж у найбільших патріотів. Їх не зловиш на детекторі брехні, але вони самі кого завгодно зловлять і розшифрують. Боротися з ними можна лише запровадивши в їхнє середовище своїх агентів. І цих агентів мають бути теж десятки тисяч.

Звичайно, на це потрібні гроші і для цього потрібні спеціальні закони. І посиливши повноваження СБУ, треба домогтися, щоб її очолювала людина, що віддана не одній персоні, а українському народові, обрана спеціальною наглядовою радою, перевірена Радою доброчесності, людина, яка не залежить ні від кого, але авторитетна в суспільстві, яка готова ризикувати і доводити обґрунтованість своїх дій.

Страшно дати СБУ такі повноваження?

Страшно, коли наших розвідників і контррозвідників легко і просто вбивають на нашій території ворожі диверсанти… Тому що убивши їх, нас візьмуть голими руками…

Джерело: Евгений Якунов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ