Євген Якунов, журналіст

Як правильно розрахувати суму застави для корупціонера, щоб йому не захотілося втекти за кордон?

Для цього згодиться формула, про яку я вже писав в 2015 році. Придумав її один російський психолог і назвав «формулою корупційного ризику».

Звучить вона так: щоби чиновнику не хотілося вчиняти злочини, сума річного корупційного доходу повинна бути меншою, ніж сума штрафу (застави), помножена на ймовірність його викриття.

Свого часу я переклав формулу на українські реалії. У 2014 році, за даними Генпрокуратури, були затримані 1,5 тисячі корупціонерів. Чисельність потенційних учасників корупційних дій (державних і муніципальних службовців) становила в 2014 році 400 тисяч осіб. А значить, ймовірність попастися була мізерною – всього 0,04%.

Далі. Якщо за 2014 рік чиновник отримав 1 млн гривень нечесного доходу, то, згідно з формулою (поділимо 2 млн на 0,004), сума застави повинна була складати – ні багато, ні мало – 250 млн гривень!

Це за мільйон гривень доходу!
Ви думаєте, таких грошей у них немає?

Втім, хто бажає, може освіжити цифри (затриманих в цьому і минулому році корупціонерів і загальну чисельність держслужбовців) і розрахувати за формулою заставу для всіх, кого затримали НАБУ і ГПУ і відпустив по домівках Печерський суд.

Приємної вам математики на вікенд!

Джерело: Евгений Якунов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ