Євген Якунов, журналіст
Євген Якунов, журналіст

Що сказати з приводу репліки Зеленського? У ній немає нічого нового. Зеленський ніколи не соромився матюкати Україну. Згадаймо його опуси 2008-го року.

І не тому, що він працює на Москву. Він в чомусь навіть патріот. Патріот тієї країни, якої реально не існує, але яку він бачить у своїй уяві як ідеал. Звичайно, такого, як Зеленський, дратує, що Україна набралася боргів, а не заробляє собі на життя і розкіш сама, як це робить Вова Зеленський, висміюючи її.

Йому незрозумілий патерналізм українців. Але, з іншого боку, Зеленський ніколи не піде воювати за свою батьківщину, хоча називає себе патріотом. Тому що дуже високо цінує своє життя і свій талант. Він, імовірніше, знайде собі нову батьківщину, патріотом якої безумовно стане. А похмурі хохли-бендерівіці, які не розуміють жартів, йдуть і воюють, і вмирають. І серед них чимало талановитих людей. Тому ще запитання: хто саме підстилка? Вірніше, для нас запитань немає.

Зленський все своє творче життя не боявся висміювати Україну та українців. І були часи, коли це подобалося, а були – коли ні. Але зараз, намагаючись навіть не виправдатися, а звинуватити нас в жлобстві, він не розуміє, що за останні роки та місяці картина світу змінилася. За вчорашнім бур’яном в суспільстві зріють паростки інших принципів, згідно з якими, сатира Зеленського – це не сатира, а образа Батьківщини.

Він поки цього не розуміє. І це ріднить його з Лещенком, якого він змінив в постах і коментах ФБ-простору. І Лещенко теж не зрозумів, що світ стрімко змінюється, і те, що можна було вчора, сьогодні вже ніяк не можна!

Змінюючись, картина світу змінює правила гри. Нерозуміння цього загрожує великими неприємностями.

У мене була розмова з Бузиною за місяць до його загибелі. Він подзвонив сам, може, щось відчував. «Розумієш говорив я йому, ти посварився не з владою, не з націоналістами, ти посварився з Україною. І якщо ти цього не зрозумієш і не змінишся, тобі в ній не жити». Він розсміявся у відповідь: це, мовляв, все гра. Він так сміявся над Україною 10 років і це сходило з рук.

Мені б не хотілося, щоби та загроза збулася так буквально.

Наше суспільство сьогодні жорстке як ніколи. Воно розділилося на тих, хто при першій же серйозній загрозі емігрує в вільну Європу, і тих, хто залишиться захищати нашу злиденну країну до останнього.

І ці другі погано сприймають жарти Зеленського.

Джерело: Евгений Якунов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ