Ересуннський міст
Ересуннський міст вважали символом європейської інтеграції та свободи пересування

На кордоні Швеції та Данії запроваджено режим прикордонного контролю, повідомляє DW. Таким чином Швеція має намір зупинити потік нелегальних мігрантів, що в’їжджають у країну. Нові правила набувають чинності з 4 січня.

У всіх пасажирів, котрі перетинають протоку Ересунн через міст або на поромі, перевірятимуть паспорти і візи, незважаючи на Шенгенську угоду. Прикордонний контроль запроваджується відповідно до закону, ухваленого шведським парламентом у грудні 2015-го. Він діятиме до 21 грудня 2018 року. Раніше шведська влада ускладнила порядок отримання дозволу на проживання в країні, а також возз’єднання сімей та родичів.

Побудований 2000 року Ересуннський міст між Швецією та Данією загальною протяжністю 7,8 км досі вважався символом європейської інтеграції та свободи пересування.

Нові правила прикордонного контролю одразу після їх ухвалення викликали хвилю критики, надто у тих, хто перетинає кордон щодня дорогою на роботу. Електричками, що прямують Ересуннським мостом, щодня користуються в середньому 8-9 тис. людей, а по шосе на мосту з Данії до Швеції і назад в день проїжджає понад 17,3 тис. легкових автомобілів. Крім того, перевезенням пасажирів і автотранспорту в протоці Ересунн займаються кілька поромних ліній.

За деякими прогнозами, через нові правила час поїздки може помітно зрости. Звичні 35 хвилин їзди потягом з Копенгагена в місто Мальме на півдні Швеції можуть перетворитися на годину.

Десятимільйонна Швеція закрила кордон, прийнявши в 2015 році понад 160 тис. біженців, переважно з Сирії, Іраку та Афганістану, і опинившись на першому місці серед країн Євросоюзу за кількістю прийнятих біженців на душу населення.

17 грудня шведський парламент запровадив паспортний контроль в поїздах, автобусах і на поромах через протоку Ересунн з 4 січня максимальним терміном на півроку. За два дні до цього рішення Прем’єр-міністр Данії Ларс Лекке Расмуссен заявив, що його країна може ввести перевірку документів на кордоні з Німеччиною.

Найчастіше біженці кінцевою точкою маршруту бачать Німеччину – країну з високою соцдопомогою, однак за рішенням Європарламенту всі держави-члени ЄС повинні приймати мігрантів за квотами. Проти цього виступає низка центральних і східноєвропейських держав, зокрема Словаччина, яка подала до суду через незгоду приймати іноземців.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ