Скасування віз відбуватиметься поступово через різницю в часі

УВпродовж ночі 11 червня, коли для громадян України набуває чинності безвізовий режим, європейські держави спрощуватимуть перетин кордону в чотири етапи. Скасувати візи одночасно неможливо через відмінність часових поясів, повідомляє Європейська правда.

Першим «безвіз» відкриють 8 держав-членів Європейського союзу: Фінляндія, Естонія, Латвія, Литва, Румунія, Болгарія, Греція та Кіпр. В’їзд до цих держав буде дозволений лише за біометричним паспортом, починаючи від опівночі за київським часом.

О першій годині ночі за Києвом кордони для громадян України відкриє переважна більшість держав-членів ЄС та Шенґену: Австрія, Бельгія, Данія, Іспанія, Італія, Ліхтенштейн, Люксембурґ, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Словаччина, Словенія, Угорщина, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція.

Серед держав Європейського союзу найпізніше безвізовий режим запрацює в Португалії – о другій ночі за Києвом, оскільки ця країна живе за Лондонським часовим поясом.

І, зрештою, серед держав-членів Шенґену, що перебувають поза межами ЄС, останньою буде Ісландія – о третій ночі.

Після цього у переліку територій, що відкривають «безвіз» для українців в ніч на 11 червня, залишиться тільки Ґренландія (цей острів є автономною частиною Данії, він не є частиною ані ЄС, ані Шенґену, але скасує візи разом з материковою Данією). У портах Ґренландії «безвіз» запускатиметься від третьої ночі на східному узбережжі до шостої ранку на військовій базі Thule на західному узбережжі острова.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ