Євродепутати наголосили, що експорт зброї до Саудівської Аравії порушує спільну позицію ЄС

У Європарламенті може з’явитися новий наглядовий орган у сфері поширення та експорту зброї. Він діятиме під егідою високого представника ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки. Законодавчий орган ЄС 13 вересня ухвалив відповідну резолюцію 386 голосами. Про це повідомляє Укрінформ.

Крім того, європарламентарі підтримали ідею створення механізму санкцій для країн-членів, що порушують правила ЄС у сфері експорту зброї.

«Члени парламенту також наголосили, що експорт зброї до Саудівської Аравії порушує спільну позицію ЄС. Вони повторили заклик Європарламенту до високого представника ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Федеріки Моґеріні запровадити збройове ембарґо Євросоюзу відносно Саудівської Аравії», – заявили у Європарламенті.

Як відомо, влітку 2017-го у Перській затоці виникла дипломатична криза. Низка держав, зокрема, Саудівська Аравія, Єгипет, Об’єднані Арабські Емірати, Бахрейн, Лівія, Ємен тощо розірвали дипломатичні зв’язки з Катаром. Вони закрили морські, повітряні та сухопутні кордони з еміратом і висунули низку вимог.

Причиною цих заходів стало звинувачення влади Катару в спонсоруванні терористичної діяльності, в тому числі «Аль-Каїди» та «Ісламської держави». Видання The Financial Times повідомило, що Катар виплатив до 1 мільярда доларів викупу за викрадених в Іраку 26 членів королівської сім’ї та захоплених військових.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ