Далі, за процедурою, рішення щодо надання Україні безвізового режиму має двічі затвердити Рада Євросоюзу

6 квітня Європарламент ухвалив законодавчу резолюцію, згідно з якою Україну переносять до переліку третіх країн, для громадян яких скасовують візові вимоги для короткострокових подорожей країнами ЄС. Про це повідомляє Укрінформ.

Резолюцію підтримав 521 депутат, 75 голосували проти та 36 – утрималися.

Далі, за процедурою, рішення щодо надання Україні безвізового режиму має двічі затвердити Рада Євросоюзу – на рівні послів країн-членів та міністрів. Документ також повинні підписати президент Європарламенту та представник Мальти, яка нині головує у Раді ЄС. Рішення набуде чинності на 20-й день після опублікування.

Як очікується, українці зможуть вільно подорожувати до країн-членів Євросоюзу (за винятком Ірландії та Великої Британії) у червні.

Українські громадяни, які є власниками біометричних паспортів, зможуть перебувати у  країнах ЄС до 90 днів у період кожних 180 днів.

Президент України Петро Порошенко вже привітав українців з історичним голосуванням європарламентарів. Таке оголошення глава держави зробив під час 10-го Київського безпекового форуму.

«Я вітаю всіх, хто до цього доклав максимум зусиль. Я вітаю тебе, український народе, я вітаю тебе, Україно!» – сказав глава держави.