Євродепутати також закликають негайно скасувати рішення про заборону Меджлісу

Європарламент учергове засудив анексію Росією українського Криму, закликав Кремль припинити видавати мешканцям півострова російські паспорти та вимагає звільнити незаконно утримуваних громадян України. Про це йдеться в резолюції ЄП, передає Європейська правда.

«Європейський парламент знову заявляє про своє засудження незаконної анексії Кримського півострова і міста Севастополя Росією. Він висловлює жаль з приводу порушень свободи слова, зловживання ЗМІ, примусового запровадження російського громадянства і дискримінаційної політики, яку веде так звана влада, зокрема проти кримськотатарської меншини», – йдеться у повідомленні.

В Європарламенті наголосили, що Росія повинна припинити видавати «всім жителям Криму російські паспорти» і «звільнити без подальших затримок усіх незаконно і безпідставно затриманих громадян України, як в Росії, так і на тимчасово окупованих територіях України». У тексті резолюції міститься перелік із 31 прізвища громадян України, серед яких – Микола Карпюк, Станіслав Клих, Олександр Кольченко, Олег Сенцов, Ахтем Чийгоз, Алі Асанов, Роман Сущенко, Микола Семена.

Росія також повинна «негайно припинити практику переслідування», тортур і систематичного залякування місцевих жителів, які виступають проти анексії Криму.

«Європарламент закликає до подальших обмежувальних заходів, які мають бути запроваджені проти осіб, відповідальних за порушення прав людини», – йдеться у тексті резолюції.

Євродепутати також нагадали про свій заклик до негайного скасування рішення так званого Верховного суду Криму від 26 квітня 2016 року щодо заборони  Меджлісу, законного і визнаного представницького органу етнічних кримських татар,  чиї «права були серйозно порушені».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ