Порошенко також вважає, що дострокові вибори були доречні після Революції гідності, коли у Раді були «регіонали» і комуністи

Європейський Союз підтримує чинний уряд України та виступає проти проведення дострокових виборів, оскільки вони неминуче призведуть до зупинки реформ і політичної нестабільності. Про це заявила представник Єврокомісії, заступник гендиректора директорату з сусідства і розширення ЄС Катаріна Матернова, передає Європейська правда.

«Євросоюз підтримує чинний уряд, оскільки він прихильний до проведення реформ, і ми сподіваємося, що він зможе працювати до завершення свого мандата, продовжуючи зміни в країні. Я не думаю, що дострокові вибори підуть на користь Україні. Набагато більше вам потрібна стабільність уряду», – заявила вона.

За її словами, будь-які заяви про те, що ЄС підтримує дострокові вибори в Україні, є неправдою.

«І якщо ви від когось почуєте, що в ЄС зараз є підтримка дострокових виборів в Україні, то це навіть не «альтернативні факти», це просто неправда. В жодній з європейських дискусій, в жодній з інституцій я не чула навіть натяків на це», – наголосила Матернова.

Варто зазначити, що 20 березня під час засідання Ради регіонального розвитку президент Петро Порошенко також заявив, що не бачить сенсу у проведенні дострокових парламентських виборів.

Він нагадав, що вони були доречні після Революції гідності, коли у Раді були «регіонали» і комуністи. За словами президента, він регулярно вивчає дані соціологічних опитувань, і наразі не бачить можливості оновити склад парламенту.

Крім того, глава держави підкреслив, що передвиборча кампанія поставила б на паузу всі реформи мінімум на рік: «А далі новий склад Ради виявився б настільки пістрявим і роздрібненим, що годі й сподіватися на нову коаліцію».

«Ось чому я категорично проти перевиборів, яких вимагає широка опозиція. А кістяк її – дві партії, які 8 років тому тільки якимось дивом не створили широку коаліцію, які з 2006 року по 2014 рік були біля державного керма, за якими ми і досі прибираємо», – резюмував Порошенко.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ