Завданням суперкомп’ютера буде створення технологій штучного інтелекту для їх застосування у сферах охорони здоров’я, відновлювальної енергетики, кібербезпеки та інжинірингу

Європейська комісія спільно з державами-членами ЄС планує івестувати до 2020 року близько 1 млрд євро у створення європейської інфраструктури суперкомп’ютерів світового рівня, адже вони необхідні для забезпечення прогресу суспільства в багатьох областях. Про це повідомляє Інтерфакс.

«Суперкомп’ютери вже стали інструментом великих проривів та інновацій в багатьох областях, які безпосередньо стосуються повсякденного життя європейських громадян. Вони можуть допомогти нам розвивати персоналізовану медицину, економити енергію і більш ефективно боротися проти кліматичних змін», – заявила член Єврокомісії з цифровим економіці і суспільству Марія Ґабріель.

Суперкомп’ютери необхідні для обробки все більших обсягів даних для забезпечення прогресу суспільства в багатьох областях від охорони здоров’я і поновлюваних видів енергії до безпеки автомобілів і кіберзахисту, наголошують в Єврокомісії.

В даний час європейські дослідники і підприємства все частіше здійснюють обробку даних за межами Євросоюзу, оскільки потужності для розрахунків, наявні в ЄС, не відповідають їхнім потребам.

«Така відсутність незалежності є загрозою для приватного життя, захисту даних, комерційної таємниці і власності даних, зокрема, що стосується чутливих програм», – йдеться в комюніке ЄК.

Таким чином, нова фінансова та юридична структура – спільне підприємство EuroHPC – реалізує і розгорне в ЄС інфраструктуру розрахунків високого ступеня ефективності світового рівня. EuroHPC також підтримуватиме програму досліджень та інновацій з метою розвитку технологій та інформаційної техніки, а також програмного забезпечення для суперкомп’ютерів.

Внесок ЄС у EuroHPC складе близько 486 млн євро з чинного в даний час багаторічного фінансового плану Євросоюзу. Аналогічну суму додадуть держави-члени та асоційовані з ЄС країни.

В цілому, передбачається інвестувати близько 1 млрд євро з державних коштів до 2020 року. Крім того, очікується, що приватні партнери цієї ініціативи також внесуть свій внесок.