До списку потрапили 17 країн і територій

Після чергового витоку офшорних документів під назвою Panama Papers Рада Євросоюзу оприлюднила оновлений список країн, законодавства яких дозволяють іноземцям ухилятися від сплати податків. Про це повідомляє Укрінформ.

«Сьогодні ми  ухвалили на рівні ЄС перелік країн, які не роблять того, що необхідно для боротьби з ухиленням від сплати податків. Цей список є «чорним списком», що включає 17 держав», – заявив міністр економіки та фінансів Франції Брюно Ле Мер.

До «чорного списку» потрапили країни та території, де податкові юрисдикції не співпрацюють з ЄС у питанні оподаткування. Це 17 країн та територій: Американське Самоа, Бахрейн, Барбадос, Ґренада, Ґуам, Республіка Корея, Макао, Маршалові острови, Монголія, Намібія, Палау, Панама, Сент-Люсія, Самоа, Тринідад і Тобаґо, Туніс, Об’єднані Арабські Емірати.

Ле Мер уточнив, що 47 інших юрисдикцій включені до загального «сірого» списку країн, які в даний час не відповідають стандартам ЄС, але взяли на себе зобов’язання змінити свої податкові правила.

На даний момент у кожної держави ЄС є свої списки юрисдикцій, які  слабо узгоджуються у податкових питаннях. Критерії визначення «податкової гавані» сильно розрізняються серед держав ЄС, а деякі з них не допускають будь-яких юрисдикцій в своїх національних «чорних списках».