Обмежувальні заходи включають у себе замороження рахунків і заборону на в’їзд

Євросоюз продовжив санкції проти громадян України та Росії, запроваджені через загрозу територіальній цілісності нашої держави, щн на півроку – до 15 вересня 2017 року. Про це йдеться у повідомленні ради ЄС.

«13 березня Рада ЄС продовжила обмежувальні заходи через дії, що підривають чи загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України на ще шість місяців – до 15 вересня 2017 року», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що рішення про продовження санкцій було ухвалили за письмовою процедурою.

Обмежувальні заходи включають у себе замороження рахунків і заборону на в’їзд.

Як повідомив брюссельський кореспондент «Радіо Свобода» Рікард Йозвяк, загиблих сепаратистів Геннадія Ципкалова та Арсена Павлова виключили зі списку. Тепер санкції застосовуються до 150 осіб і 37 компаній.

Рішення про продовження обмежувальних заходів буде оприлюднене в Офіційному журналі ЄС 14 березня.

Ці санкції були вперше запроваджені у березні 2014 року і неодноразово продовжувалися.

Нагадаємо, раніше заступник голови АП Костянтин Єлісєєв висловив думку, що дії учасників акції «блокади Донбасу» заважають ухваленню рішення про запровадження додаткових точкових санкцій з боку європейських партнерів України проти російських компаній чи посередників, які матимуть будь-які відносини з будь-якими «націоналізованими» бойовиками українськими підприємствами на Донбасі.

За його словами такі санкції передбачають два етапи. Перший – попереджувальний щодо відповідальності російського бізнесу і бойовиків в разі рейдерського захоплення українських підприємств.

«І другий етап – у разі, якщо це рейдерське захоплення станеться, запровадити точкові санкції проти, передусім, російського бізнесу або посередників. Якщо, наприклад, буде захоплене якесь підприємство, то його продукцію зможуть продавати лише на територію РФ. І якщо якесь російське підприємство купуватиме цю продукцію, то ми проситимемо наших європейських партнерів та США запровадити проти такого підприємства точкові економічні санкції», – уточнив Єлісєєв.

Він додав, що досягнення таких домовленостей «цілком реалістичне», але для його реалізації «потрібно щось вирішити з цієї блокадою».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ