Юрій Бутусов, журналіст
Юрій Бутусов, журналіст

Із того, що зараз можна побачити в Національному антикорупційному бюро, найбільше вражають декларації українських суддів та їхніх сімей. Оперативники НАБУ затримали на хабарях уже третього суддю. І це лише початок роботи.

І я сьогодні побачив у родини одного судді — абсолютно невідомої та не скандальної людини, цілий автопарк — більше 10 розкішних машин. Це справжній вельможа. І це ж тільки його автотранспорт, є і нерухомість. Шок, чесно кажучи — адже таких справ на черзі ще багато.

Мені здається, що лише побачивши декларації українських суддів, керівництво держави зобов’язано негайно приступити до цілковитої переатестації працівників Феміди силами громадськості та волонтерів за зразком реформи МВС.

Тим, хто залишиться, треба підняти зарплати — щоб з’явився стимул для участі в конкурсі у грамотних професійних юристів.

Цікаво, а що думає і яка совість якщо не сам суддя-засівальник, який під час війни на держслужбі продовжує свої оборудки, — то його рідні та близькі? Вони ж усе це бачать, всім цим користуються і не вважають аморальним чи ганебним. Так…

Правосуддя в Україні не існує. І ніяких економічних реформ та інвестицій за відсутності арбітражу в таких умовах не буде. Пора якмога швидше згортати цю імітацію законності та створювати професійну судову систему.

У 21-му столітті сорокамільйонний європейський народ зберігає систему феодального управління в державі, вотчини для «годування», вельмож, данину, опричнину. Дикість якась, яку неприпустимо залишати нашим дітям.

Це наша відповідальність — все це раз і назавжди змінити.

Джерело: Юрий Бутусов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ