Юрій Касьянов, волонтер, громадський активіст

Не здивуюся, якщо якимось своїм секретним указом Владімір Владіміровіч Путін нагородив Олега Пономаря високою державною нагородою Російської Федерації.

Є дві причини для цього. Перша – Пономар щодня розкриває підступні плани кремлівських стратегів, оголює рушійні причини міжнародної політики, тому, читаючи Пономаря, Путін одразу бачить, де облажався і як це виправити. І з кожним днем ​​стає все хитрішим і хитрішим, все підступнішим і підступнішим. До ворожки не ходи.

Друга причина. Завдяки Пономарю – тут пономар збірний образ порохоботської пропаганди – населення України живе спокійно, не панікує, і думати не думає про загрозу відкритої російської агресії. По-перше, санкції, по-друге, американська зброя, що її нам ось-ось дадуть, по-третє, Путін «завжди блефує», як правильно каже Олег Пономар.

Громадська думка в Україні, заспокоєна святим «паламарем», не має страху. Попередження про небезпеку великої війни викликають у широких верств населення тільки сміх і роздратування. Як хизується самогубець, який грає в російську рулетку, кожен раз, коли не вистрілила, кричить: «Ось бачите, я ж казав! Це все – блеф!» – так і наші співвітчизники вже ні у що не вірять, навіть в очевидну підготовку російського вторгнення.

У 2014 році було те ж саме. Коли Путін захоплював Крим, в Києві говорили: «Так нічого не буде, ось побачите, ніхто йому не дозволить; є Будапештський договір, є НАТО …». Коли російські війська вторглися на територію материкової України, в це не вірив навіть Гелетей. Тому був 32-й блокпост – і Мочанов назвав мене «панікером», потім був ДАП, який, попри командування операцією самим Муженком, ми не втримали. Сталася Дебальцевська трагедія – всупереч наркотику пономаря і незважаючи на Анґелу Меркель…

…3 вересня 1939 року Велика Британія і Франція у відповідь на німецьку агресію, оголосили війну Німеччині. Однак бойові дії на західному фронті фактично не велися більше півроку. Населення Франції та Англії війну зустріло з роздратуванням – вона здавалася якимось непорозумінням, політичною грою, блефом… Населення сподівалось на неприступну лінію Мажино, на більшу кількість танків і літаків, на британський експедиційний корпус, на допомогу США…

Прозріння настало в травні 1940 року, коли німецька армія почала широкомасштабний наступ. Переважаючі сили англо-французької армії були розгромлені, британці евакуювалися в Дюнкерку, а для підписання акту про капітуляцію Франції був використаний той же самий залізничний вагон, в якому було підписано ганебне для Німеччини Комп’єнське перемир’я 1918 року, що завершило Першу світову війну.

Чому ви думаєте, що півсотні років тому люди були дурніші й що війни пішли в минуле?

Джерело: Юрий Касьянов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ