Юрій Касьянов, волонтер, громадський активіст

Уся ця детективна кампанійщина з депутатською недоторканністю, що не сходить з екранів телевізорів, – не що інше, як добре продумана і майстерно здійснена спецоперація президентської адміністрації, або, точніше – вузького кола близьких президенту осіб. ПАПу потрібен надійний, безвідмовний інструмент впливу на депутатський корпус, особливо, якщо цей корпус сильно зміниться в ході раптових парламентських виборів. Тому влаштували шоу, принесли в жертву кілька фігур, продемонстрували як важко притягнути до відповідальності навіть очевидних негідників, і тепер президент вносить до парламенту свій законопроект про зняття з депутатів недоторканності. Усе.

З підконтрольними силовими структурами, особистим генпрокурором і контрольованими суддями можна управляти депутатським корпусом як акторами в театрі маріонеток. Трохи що не так – і давно зібраний компромат легко перетворюється в важку кримінальну справу. А так як крадуть у нас всі, то і компромат є на всіх, – свій хліб глава СБУ їсть не дарма.

У якості довідки. Сьогодні президент України безпосередньо управляє силовими структурами, і контролює призначення вищих воєначальників і високопоставлених клерків Міноборони, Генштабу, НГУ, СЗР, СБУ, прикордонників та митників. Президент призначає всю виконавчу вертикаль – аж до глави самого останнього зубожілого, богом забутого району. Президент контролює уряд через ручного Гройсмана. Суди – через призначення суддів. ЗМІ – через гроші. Парламент – маючи свою фракцію і гроші для підкупу інших депутатів. Президент контролює виборчі інструменти через Центрвиборчком. Крім того, на імідж батька нації працює ціла армія ботів, псевдопатріотів і ерзацволонтерів. Президент вже володіє фактично диктаторськими повноваженнями, реалізованими через псевдодемократичні інститути. Якщо з кого і знімати недоторканність, то з нього, і притягати до відповідальності за порушення базових статей Конституції про поділ влади. Але хто ж його посадить? ..

Джерело: Юрій Касьянов

1 КОМЕНТАР

Comments are closed.