Юрій Касьянов, волонтер, громадський активіст

Таня Чорновол з’їздила до блокадників і «відгребла». Важко уявити інший результат такої поїздки. Розлючені чоловіки й жінки, які пройшли війну, втомлені від війни, нестерпно втомлені від нескінченного божевілля, що коїться в країні, і які щиро вірять, що цією блокадою зможуть перевернути світ, і виправити його. І Таня Чорновол – смілива, екзальтована, палець в рот не клади – відкусить по лікоть …

Я не буду обговорювати її позицію – їй видніше: вона ближче до влади, вона і є влада, точно така ж, як Семенченко або Соболєв. З нею можна не погоджуватися, але вона єдина, хто поїхав до блокадників з офіційною позицією. Більше ніхто не наважився.

А пам’ятаєте, Яник з Азіровим на «Податковий майдан» приходили?.. Від Порошенка з Гройсманом ви цього не дочекаєтеся. Якщо щось нехороше раптом, і не дай бог, трапиться з блокадою, Петро Олексійович скаже, що йому не доповіли… Он, Насірова пов’язали без відома президента, а тут якась «блокада»… Я не я, і хата не моя – нова риторика президента.

У сумний рейд «Автомайдану» в Черкаси Таня прихопила з собою відв’язних, пропахлих гаром і бензином «правосеків» з Груші. Пам’ятаю їхні руки – чорні, як смола. І запас пального в скляній тарі… У цьому вся Чорновіл – авантюрна, яка стала одним із символів Майдану та його мотором. Тепер вона проти блокади, а інші майданівці – за.

Суспільство штучно розкололи на дві частини. Блокада стала медійним Рубіконом, через який всіх змушують перейти. Працює принцип «хто не з нами – той проти нас». Тільки чорне і тільки біле – жодних півтонів. І мало хто пам’ятає вже, для чого влаштовувалася блокада. І ніхто не скаже напевно, що робити далі. Куди йти, перейшовши Рубікон?..

Джерело: Юрий Касьянов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ