Юрій Касьянов, волонтер, громадський активіст

«Націоналісти» пройшли центральними вулицями Києва, і нікого не налякали, крім російського обивателя. Я взяв націоналістів в лапки, бо на відміну від російських нацистів, французьких і англійських радикалів наші виглядають помірною патріотичною опозицією правлячому наднаціональному олігархічному режиму. Якщо зуміють повністю відбудуватися від носіїв антисемітизму і расизму, додадуть об’єктивності в історичну ретроспективу, то переростуть в серйозну націоналістичну партію, яка неодмінно повинна бути в Україні.

У «Свободи», «Національного корпусу», «Правого сектора» є якась ідеологія. Чого, звичайно ж, немає у БПП, НФ, «Опоблока», БЮТу – які є клубами з бізнес-інтересів, оформленими, для зручності, в «політичні» партії. Немає ідеології ані у Садового, ані у Саакашвілі; адже гасло боротьби з корупцією – це просто щоденне керівництво до дії, а не ідея, це не мрія. Блакитна мрія є хіба що у Ляшка, але до ідеології держави це не має ніякого відношення…

Буде добре, якщо об’єднання націоналістів в потужну, справжню політичну силу підштовхне й інших гравців до об’єднання. Зрозуміло, що два таких харизматика як Юлія Володимирівна і Міхеїл Саакавшвілі можуть об’єднатися тільки перед розстрілом, і лише для того, щоби поділити місця на кладовищі, але цього і не потрібно – реальні європейські партії не повинні бути придатками розкручених «лідерів». Партії повинні бути носіями ідей, ідеології, методів і практик втілення задуманого в життя. Навколо ідей, а не «лідерів» і має йти об’єднання.

Нам потрібні великі, масові партії, верхівка яких складатиметься з десятків відомих, розумних, професійних політиків. Такі масові ідеологічні партії можуть протистояти спокусі бути проданими олігархам, і, безумовно, зможуть чинити серйозний вплив на життя в країні. Ну, і виборцю буде легше зробити вибір з трьох-чотирьох великих ідеологічних партій, а не вибирати по складкам на штанях Саакашвілі і за обіцянками Порошенко.

Джерело: Юрий Касьянов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ