Юрій Касьянов, волонтер, громадський активіст

Революція буде. Якщо не цього разу, то наступного, тому що градус протестних настроїв в суспільстві дуже високий. Тому що влада сама – своєю безпорадністю, своєю дурістю, своєю жадібністю – роздмухує пожежу народного гніву. І ті, хто вже вийшов під Раду – виступили не за «велику політичну реформу», а проти режиму Порошенка. І ті, хто не вийшов ще – вийдуть не «за», а «проти».

Мало кого хвилює депутатська недоторканність, тому що всі знають, що контроль над парламентом – в руках президента. Мало хто вірить у вибори за партійними списками, коли в країні немає справжніх масових партій, а майже всі ЗМІ, гроші, реальна влада – у правлячої «еліти». Не виправить ситуацію і незалежний антикорупційний суд, тому що всі прекрасно розуміють, що головний корупціонер сидить на Банковій.

Змінити ситуацію в країні – звести нанівець корупцію, закінчити війну, зробити економіку ефективною, відновити справедливість – може тільки революція, тому що такі зміни – революційні. Ніякі косметичні великі і малі політичні «реформи» не можуть вирішити головне питання – питання влади, яка сьогодні – в руках правлячого феодального класу.

Цей правлячий клас – мерзенне потомство партноменклатури і криміналу; він захопив національні багатства, паразитує на економіці, грабує наші гаманці, і зовсім не зацікавлений в жодних реформах. І в закінченні війни теж не зацікавлений, тому що війна стала хорошою ширмою для ще більшого збагачення і приводом для консервації режиму.

Сьогодні цей режим зберігається не тому, що спирається на багнети правоохоронців. А тільки тому, що немає об’єднуючої ідеї, цілі, сенсу, програми, людей, які можуть повести за собою. І щойно ці люди з’являться, ці цілі намітяться – вибух неминучий. Тільки тоді, і не раніше. Тому що ніхто не хоче наступати на одні й ті самі граблі втретє.

Джерело: Юрий Касьянов