Юрій Касьянов, волонтер, громадський активіст

Всякий щирий протест корисний. Проти корупції, підвищення тарифів, обману виборців … Кожний політичний наступ на правлячу плутократію слід підтримати. Навіть коли наступають політичні авантюристи – їм не треба заважати. Щоб влада не розслаблялася. Щоб крала з оглядкою. Щоб боялася.

Але не варто спокушатися. Ніякі нові прогресивні закони, ніякі антикорупційні суди, ніякі зміни у виборчому законодавстві не допоможуть. Система пристосується до будь-яких законів, знайде лазівки, збільшить розміри хабарів суддям, проведе за відкритими списками ті ж особи – використовуючи адмінресурс, телевізор, гречку, тітушок, і правильний підрахунок голосів …

Не зможуть і десять саакашвіли змінити країну за сімдесят днів. Навіть за сімсот не зможуть, тому що немає в природі, і не буде такого парламенту, який прийме всі ці Мішині чудові закони, немає президента, який ці закони підпише, і немає чиновників, які стануть їх виконувати.

Еволюційно цю країну можна змінити років за п’ятдесят, не менше. Ментально, і за рівнем розвитку демократичних інститутів ми знаходимося в кінці дев’ятнадцятого – початку двадцятого століття. Тому всі обіцянки ситого, справедливого життя вже завтра – це чистий популізм. Виборами і новими законами цього не зробити. Немає ніякого іншого швидкого способу, крім революції. Інакше видалити з влади сіру кримінально-чиновницьку «еліту» неможливо.

Джерело: Юрій Касьянов

2 КОМЕНТАРІ

  1. Ви кажете, що маєте право святкувати. Так. Маєте. І маєте право при цьому запрошувати тих, для кого війна- рідна мати. Маєте право користуватись держохороною , швидкими, державними автівками. щоб привезти стіліста до невістки. Маєте право святкувати в клубі російського олігарха і при цьому тримати снайперів, щоб росіяне не завадили святу.
    Але ви про всьому цьому не маєте права бути прокурором.
    Я багато кажу останнім часом: за все треба буде платити. І вас це не омине.

Comments are closed.