Юрій Касьянов, волонтер, громадський активіст

Я живу без телевізора вже більше чотирьох років. Раніше дивився, бувало, новини, «Діскавері», політичні шоу. Але коли почався Майдан, на телевізор не залишилося часу, коли почалася війна – тим більше.

Дуже скоро я помітив, що мій світ – навколо мене, реальний, не телевізійни, і віртуальна реальність, що її створює телевізор, сильно відрізняються. Коли я сам, буває, «потрапляю в телевізор» в якості якогось там «експерта», і ведучі ставлять мені запитання, я часто просто не знаю, як на них відповідати…

Хто такі Мураєв, Рабінович, Гримчак і десятки інших персон, які живуть тільки в телевізорі, які з телевізора не вилазять, як черв’яки-гельміти, які не можуть жити поза організмом господаря? Що це за «реформи», «покращення», «перемоги», про які можна дізнатися тільки з телевізора? Тільки в нашому телевізорі «завершена АТО», працюють санкції проти Росії, висаджуються миротворці на Місяць і ми всі дружною юрбою радісно йдемо в Європу.

Насправді ми всі давно повернулися в совок, в якому телевізор був головною зброєю державної пропаганди. У нас немає незалежних неолігархічних ЗМІ. У нас вже майже немає незалежних журналістів – вони просто не можуть вижити в телевізорі. Телевізор став ідеальною машиною з промивання мізків, в якій працюють не покладаючи рук одні і ті ж «журналісти», «політики», «експерти», «політологи», «активісти» – і звідки у них стільки часу, щоби цілий день ходити з каналу на канал?

Якщо ви по-справжньому хочете змін – вимикайте телевізор. Не слухайте те, що говорить телевізор. Не обговорюйте того, що мусолить телевізор. Не вибирайте тих, кого вам телевізор нав’язує. Тому що все це – добре оплачений обман. Шоу великої брехні, яке робиться за ваші гроші, і яке ніколи не закінчиться, поки ви телевізор дивитеся.

Ласкаво просимо в реальний світ.

Джерело: Юрий Касьянов