Депутат від ВО «Свобода» Юрій Левченко

Минулого тижня в українських ЗМІ з’явилися скандальні факти про підробний диплом правої руки Кличка (https://www.facebook.com/Y.V.Levchenko/videos/996883500443060). З того часу вже минув цілий тиждень, але мер столиці досі робить вигляд, що він про це нічого не чув і ніяк це не коментує. Така страусина позиція мера киянам вже добре знайома. Зокрема, у зв’язку з будівництвом незаконного ТРЦ на станції метро «Героїв Дніпра», де, попри протести киян, Кличко як заведений ніс маячню про гідроізоляцію станції, навіть коли над метро вже височіли два поверхи ТРЦ.

Мені стало відомо про підробний диплом Бондаренка ще на початку весни. Тоді я, щоб не бути голослівним, скерував відповідне депутатське звернення до правоохоронних органів. Всупереч усталеній «практиці» прикривання Кличка, цього разу справу порушили (https://www.facebook.com/Y.V.Levchenko/photos/…).

Згодом мене повідомили, що Кличко особисто намагався зам’яти це питання з правоохоронцями, щоби ті не порушували кримінальну справу проти його зама. Спочатку здавалося, що він просто намагається уникнути для себе репутаційних втрат тому й «вписується» за фальсифікатора. Але згодом стало очевидно, що Кличко намагається вирішити питання щодо Бондаренка, щоби кримінальну справу не відкрили проти нього самого, адже я знайшов докази того, що Кличко з самого початку знав про фальшивий диплом свого керівника апарату.

Коротко: на момент призначення Володимира Бондаренка 13 серпня 2014 року згідно регламенту КМДА не існувало посади просто керівника апарату, а була посада «керівник апарату – заступник голови КМДА». Проте, Кличко знав про підробний диплом, і що це викриється під час спецперевірки під час процедури погодження заступника в АП та Кабміні, адже кожен потенційний заступник голови КМДА має пройти обов’язкову спецперевірку. Для того, щоби Бондаренко її не проходив, Кличко через 7 днів після його призначення «просто» змінив регламент КМДА, позбавивши керівника апарату КМДА статусу свого заступника. Так би мовити, сховав свого улюбленця з «липовим» дипломом від зайвих очей.

Додаткова порція цинізму від Кличка полягає в тому, що нещодавно він створив комісію з питань оцінки корупційних ризиків у діяльності КМДА та підготовці Антикорупційних програм КМДА, а її керівником призначив саме свого помічника-фальсифікатора.

Цікаво, що Кличко почав покривати Бондаренка ще будучи нардепом. Так, він порушив Закон, коли призначив Бондаренка своїм помічником-консультантом у Верховній Раді. Згідно тодішнього Закону України «Про державну службу», помічником нардепа (зі статусом держслужбовця) могла бути людина виключно з повною вищою освітою, якої у Бондаренка не було (навіть фіктивно).

Абсолютно очевидно, що Кличко вчинив низку злочинів. Тому я звертаюсь до правоохоронних органів, з вимогою відкрити справу проти самого Кличка (а не лише його помічника) та відсторонити мера-фальсифікатора від обов’язків міського голови до кінця розслідування кримінальної справи (шляхом відповідного звернення до суду).

Джерело: Юрій Левченко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ