Депутат від ВО «Свобода» Юрій Левченко

Унікальні артефакти древньої вулиці Києва ХI–XII століття, які були віднайдені під час забудови на Поштовій площі, під загрозою!

Всі пам’ятають, як навесні 2015 року на Поштовій площі розкопали древню вулицю часів Русі. Згодом журналісти програми «Схеми: корупція в деталях – RFERL» виявили, що будівництво торгового центру на площі відбувається без належного землевідведення і загрожує зруйнувати унікальну археологічну знахідку. Щодо питання самозахоплення ділянки навіть була порушена кримінальна справа.

Однак, Кличка це аж ніяк не бентежило. Віднайдена вулиця була закопана, а збудовані фонтани на Поштовій площі стали одним із його показових «піарних» місць, які він всім тицяє, коли хтось каже про бардак та корупцію в місті.

«Інвестор», що хоче звести на цьому місці ТРЦ, не фінансує групу археологів, що є його прямим обов’язком перед містом згідно закону. Через бездіяльність міської влади та мовчання суспільства ми можемо назавжди втратити ці пам’ятки під товстим шаром бетону нового ТРЦ, яких у Києві «так мало».

Тож, прошу всіх підписати петицію, яка дає хоча б шанс на збереження безцінної археологічної знахідки. Вимога петиції – музеєфікувати вулицю для подальшого дослідження. На хвилі інтересу до знахідки Кличко обіцяв це зробити, а потім, як завжди, усунувся від проблеми.

Петиція вже набрала достатню кількість голосів, щоб її розглянула міська влада, але чим більше підписантів, тим більший тиск на Кличка; тож підписуємося, залишилось лише декілька днів, не будьмо байдужими до нашої історії!

Джерело:  Юрій Левченко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ