За словами Левченка, створені прогалини, щоби виконавча влада і надалі зберігала свою «монополію на справедливість»

В Україні триває конкурс на заміщення 120 посад суддів у ВСУ. До створення конкурсу і контролю перебігу долучилось багато активістів, що ніби мало гарантувати прозорість процесу. Однак народний депутат Юрій Левченко виявив критичну маніпуляцію, яка зводить ефективність конкурсу до нуля. Він стверджує, що при нинішніх «реформах», які нібито копіюють західноєвропейський досвід, для негідників були створені прогалини, щоби виконавча влада й далі, через суддівську кланову мафію, зберігала свою «монополію на справедливість».

У законі України «Про судоустрій і статус суддів» є норма, яка передбачає обов’язкове тестування з метою перевірки особистих морально-психологічних якостей. Однак відомості про результати саме цих тестувань оприлюдненню не підлягають, тобто суспільство не дізнається, скільки балів кандидати отримають саме в цьому блоці й чому. А цей результат слугуватиме підставою для отримання 400 балів із загальних 1000 балів, які може отримати кандидат за результатами усіх етапів конкурсу. Більше того, це все особливо важливе, з огляду на те, що рішення по цих балах прийматиме троє-четверо членів ВККС на підставі висновку психолога.

«Я почав детально в цьому копатися, коли отримав інформацію з надійних джерел, що через ці 400 «психологічних балів» будуть валити неугодних для влади кандидатів і пропускати вперед «потрібних».

І знову корупціонери отримали шпарину, за допомогою якої займуть посади у найвпливовішій судовій інстанції країни. Це особливо злить з тих причин, що кожного дня отримую від громадян скарги на несправедливі рішення суддів. Більше того, кожного тижня буваю в судових засіданнях по незаконних забудовах у Києві і бачу на власні очі корупційність українських судів. Як знаю і те, що значна частина заплямованих неправосудними рішеннями суддів, намагаються зараз пройти у «новий» Верховний Суд», – написав Юрій Левченко на своїй сторінці facebook.

Але тим часом від суспільства приховується інформація, яка визначає 40% оцінки кандидата на посаду судді.

«Таке положення неприйнятне, тому вимагаю ухвалення підготовленого нами проекту закону «Про внесення змін до статті 85 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (щодо оприлюднення висновку про підсумки тестувань особистих морально-психологічних якостей та загальних здібностей судді (кандидата на посаду судді))» (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=61210).

Якщо влада справді хоче створити новий справедливий Верховний Суд, а не зібрати чергове збіговисько корупціонерів, то для неї було б справою честі прийняти наш законопроект і довести мою неправоту», – зазначає нардеп.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ