Депутат від ВО «Свобода» Юрій Левченко

В контексті останніх «подвигів» регламентного комітету Верховної Ради багато активістів знову згадали про те, що немає бути депутатської недоторканності взагалі. І правильно згадали (хоча й шкода, що раніше «підзабували»).

Переконаний, що поки у нас є каста недоторканних, то не може бути й мови про довіру до політиків як про загальне явище, а без хоча б можливості такої довіри у нас немає шансу на побудову нормальної держави (це якщо коротко).

І тут пішли розмови про «а давайте візьмемо проголосуємо проект 1776 і змінимо Конституцію й скасуємо цю недоторканність». Щодо цього навіть нещодавно виступав Президент (бо це ж він подавав той проект ще в січні 2015 року).
Але якщо цим питанням перейматися постійно, а не лише коли це стає знову Цмоднимц, то знаєш, що це все велика маніпуляція. Бо справа в тому, що проект 1776 (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=53602) пропонує змінити 3 статті Конституції, 2 з яких ВЖЕ були змінені Законом України ЦПро внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1401-19) ПІСЛЯ отримання висновку Конституційного Суду по проекту 1776.

Отже Верховна Рада вже не може проголосувати за 1776 в цілому, тому що він пропонує змінювати те, чого вже не існує фізично; і Парламент має починати всю процедуру спочатку!

Але це ви, товариство, на екранах телебачення не часто почуєте, в тому числі й від тих, хто сьогодні підхопив «модну тему».

А тепер щодо того, що треба робити, якщо є справжнє бажання скасувати недоторканність, а не лише пообурюватися в ФБ.

Треба збирати 150 підписів під НОВИМ проектом (бо з 1776 вже нічого не зробиш), реєструвати його та вимагати ухвалення саме його.

Я ще в березні почав цей процес: взяв слово-в-слово ту частину президентського проекту, яка стосується недоторканності нардепів (хоча особисто вважаю, що кращим було б інше формулювання, але так цікаво побачити як члени фракції БПП будуть відмовлятися підписуватися під проектом Порошенка, отримав в Апараті офіційні підписні листи, й почав збирати підписи.

Назбирав 54 підписи, й вперся в стіну: небажання керівників трьох фракцій – БПП, НарФронту та Радикальної Партії – дати «відмалку» членам своїх фракцій підписуватися (про регіоналів не згадую, бо я з ними не спілкуюся).

Тож зараз звертаюся до активістів, які сьогодні знову зацікавилися цим надважливим питанням: давайте разом тиснути на тих народних депутатів, які ще не підписалися, щоб примусити їх це зробити! Зараз, поки є хвиля обурення суспільства, є шанс дозбирати необхідні підписи й заново почати цей процес (і виключно щодо депутатської недоторканності, без прив’язки до інших статтей Конституції).

І саме це буде реальною боротьбою за скасування депутатської недоторканності, а не акції з вимогою проголосувати за законопроект, за який вже не можна проголосувати…

P.S. Маразм ситуації, як завжди в цьому питанні, полягає в тому, що переважна більшість нардепів публічно заявляють про готовність відмовитися від своєї недоторканності, але коли доходить до справи…

Джерело: Юрій Левченко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ