Юрій Сиротюк, директор аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень»

Як бюджет Києва з профіцитного став дефіцитним і чому Київрада надає преференції олігархам і бізнесу окупантів.

Не пройшло і трьох місяців як Київрада вдалася до перекроювання міського бюджету (перекроюють, бо верстали нашвидкоруч, поспішаючи у грудні на Мальдіви та куршевелі).

І, як виявилося, надходження міста зростають виключно шляхом державних субвенцій (це додало бюджету 800 мільйонів гривень), а видатки стрімко зростають, а відтак бюджет Києва з профіцитного став дефіцитним, а його діра лише після першого кварталу уже майже 3 млрд. гривень.

Чому так сталося і як можна було б покрити цей дефіцит?

Простий приклад.

Цього тижня Київрада продовжила оренду ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 ДТЕКом до кінця липня.
Окрім теплогенерації, як відомо, ТЕЦи виробляють і електроенергію.

За останній рік ДТЕК показало 3 млрд кВт, вироблених і проданих у минулому році. У місяць виходить 250 млн кВт. Якщо взяти мінімальну ціну реалізації, у місяць виходить мінімум 420 мільйонів гривень. Додаткові три місяці – це майже півтора мільярда з гаманців киян у кишеню донецького олігарха.

Якби ТЕЦи були повернуті вчасно, то не тільки дефіциту не було, а бюджет був би профіцитним. Але переважили не інтереси і потреби киян, а «аргументи» олігархів.

На минулому засіданні таку саму преференцію отримав один із представників російського бізнесу з кінцевим акціонером, близьким до «Внєшторгбанка РФ». Податкова знижка сягнула 50% від максимального податку.

Враховуючи, що російські так звані інвестиції сягають 25% від усіх, а преференції та пільги їм надаються систематично – можете порахувати обсяги недоотриманих коштів.

Тому голосування за це корегування бюджету – це голосування за пільги олігархам і бізнесу країни-окупанта і, звісно, обдирання киян.

Подив також викликає проблема ремонту доріг. Кошти виділяються рекордні, але, як виявляється, в ями на дорогах і затори під час їхніх ремонтів. Мільярди, виділені в ями і затори, – це явний перебор.

А загалом голосування за бюджет – це засвідчення реальних розкладів сил у Київраді та їхніх пріоритетів.  Бачимо появу нової більшості, проолігархічної та проросійської.
Тому слідкуйте не за словами під час ефірів, а за руками під час голосування…

Джерело: Yuriy Syrotyuk