Юрій Сиротюк, директор аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень»

У Києві заборонено будь-які економічні відносини зі структурами, пов’язаними з РФ.

Треба було рік часу (рішення було зареєстроване ще у березні 2016 року) і неймовірний тиск учасників московсько-української війни, щоби нарешті ухвалити «свободівський» проект рішення про припинення будь-яких торгових та економічних відносин з Росією та її суб’єктами.

Тішуся, що був автором цього рішення.

Так, рішення було згладжене і змінене з імперативного на рекомендаційне (це вимога законодавства), але Київ став першим вільним містом від московської економічної узурпації.

Пропоную, текст повністю:

«Про суб’єктів господарювання Російської Федерації та таких, що знаходяться під прямим чи опосередкованим контролем фізичних чи юридичних осіб Російської Федерації, що прямо чи опосередковано здійснюють господарську діяльність в місті Києві».

Пункт 1. До відновлення територіальної цілісності та суверенітету України над всією її територією, рекомендувати всім підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності, фізичним особам-підприємцям, що здійснюють господарську діяльність на території міста Києва, повністю припинити будь-яку господарську діяльність і господарські взаємовідносини з юридичними особами Російської Федерації та з будь-якими юридичними особами, які знаходяться під прямим чи опосередкованим контролем фізичних чи юридичних осіб Російської Федерації, що прямо чи опосередковано здійснюють господарську діяльність в місті Києві (надалі – «Підприємства і особи РФ».

Пункт 2. Рекомендувати підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності, фізичним особам-підприємцям, що здійснюють господарську діяльність на території міста Києва у місячний термін після ухвалення рішення закрити всі рахунки, припинити угоди та контракти з банківськими установами, фінансовими, страховими і лізинговими компаніями, що прямо чи опосередковано пов’язані з Підприємствами і особами РФ.

Пункт 3. Департаменту промисловості та розвитку підприємництва Київської міської державної адміністрації рекомендувати звернутися до Антимонопольного комітету України з проханням у тримісячний строк сформувати перелік Підприємств і осіб РФ.

Рекомендувати Київському міському голові звернутися до Ради національної безпеки і оборони задля застосуванні/або розширення санкцій до Підприємств і осіб РФ відповідно до спеціального законодавства України про санкції.

Оприлюднити і щомісяця оновлювати зазначений у пункті 3 рішення перелік Підприємств і осіб РФ на сайті Київської міської державної адміністрації.

Дякую всім, хто проголосував…

Джерело: Yuriy Syrotyuk

БЕЗ КОМЕНТАРІВ