Юрій Сиротюк, директор аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень»

Завтра АТО може закінчитися. А на могилах загиблих воїнів почнуть писати замість «Загинув в АТО» – «Загинув в ДЗНБіОВіСЗАРФуДтЛО» (для забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях).

Отак і лежатимуть рядами навпроти один одного загиблі в АТО і загиблі для забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

А заходи для забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях – так тепер назвуть війну – триватимуть не тижні, а вічність.

А для того щоб роз’яснити що таке сумнозвісне ДЗНБіОВіСЗАРФуДтЛО доведеться ухвалювати новий спеціальний закон.

І все замість того, щоб Священну війну з Росією назвати своїм ім’ям.

А ще для того щоб Верховний головнокомандувач так і не поніс жодної відповідальності за своє бездарне верховнокомандування.

Я вже мовчу, що завтра бовдури з ВРУ можуть позбавити себе і країну будь-якого цивільного контролю над силовими структурами.

Проект Закону «про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях» чітко вказує, що вказівки військових мають виконувати всі, незалежно від посад.

Ну, а коли кінчаться ці заходи, що прикривати торгівлю на крові визначать і встановлять Міністр оборони і Міністр внутрішніх справ спільно.

Так і написано.

Звісно у постмодерному світі постправові депутати можуть ухвалити ще не таке.

І тільки солдати в нововиритих могилах напроти алеї героїв АТО на алеї для забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях мовчки дивитимуться в душу кожному.

Р.С.
Ось найбільш цікаві перли з цього безмозгло безсовісного закону, який завтра пхатимуть у стінах ВРУ.

Стаття 7.
Факт остаточного виведення та повної відсутності всіх збройних формувань Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях у порядку, визначеному цим Законом, встановлюється Міністром оборони України та Міністром внутрішніх справ України шляхом спільного подання Президентові України, який виключно на цій підставі приймає відповідне рішення.

Ст.8. Початок та завершення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях визначаються окремими рішеннями Президента України.

Ст.9 Керівництво силами та засобами Збройних Сил України, інших військових формувань, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, що залучаються до здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації безпосередньо у Донецькій та Луганській областях, здійснює Командувач об’єднаних сил, який призначається Президентом України за поданням начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України.

Командувач об’єднаних сил реалізує свої повноваження через Об’єднаний оперативний штаб Збройних Сил України. Повноваження Командувача об’єднаних сил та положення про Об’єднаний оперативний штаб визначаються та затверджуються Президентом України…

Втручання будь-яких осіб незалежно від посади в управління заходами із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях не допускається.

Ст.10. Порядок в’їзду осіб, переміщення на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях і виїзду осіб, переміщення товарів із таких територій визначається Кабінетом Міністрів України.
Перебування в районі здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях осіб, не залучених до проведення таких заходів, допускається з дозволу Командувача об’єднаних сил.
Законні вимоги посадових осіб, залучених до здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, є обов’язковими для громадян і посадових осіб.

Ну, і вишенька на торті:
9) статтю 18 Закону України «Про боротьбу з тероризмом» (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 25, ст. 180 із наступними змінами) після частини першої доповнити новою частиною такого змісту:
«Антитерористичну операцію може бути завершено у зв’язку із введенням воєнного чи надзвичайного стану або із початком здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, передбачених Законом України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях».

Джерело: Yuriy Syrotyuk