Юрій Сиротюк, директор аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень»

Навіяне страшилкою: «Путін нападе». Три роки як йде війна. Як Путін напав військово, бо інформаційну, економічну, соціальну і політичну війну, Росія веде з першого дня Незалежності України.

Але влада, вірніше кримінально-олігархічні клани, таки мають рацію. Наразі Путін напав на Україну і українців, а не на них. Анексує українські території, вбиває та здійснює етнічні чистки українців, здійснює ідеологічну агресію, знищує українську ідентичність, наступає платіжками і енергетичним диктатом.

Але практично не зачіпає олігархат. Брестська шоколадна фортеця в Липецьку тримається вже три роки, збитки Ахметова на окупованих територіях, покривають преференціями тут.

Воєнний податок олігархів не стосується. Схеми з РФ, користуючись білоруськими, казахськими, офшорними прокладками, працюють.

З Кримом торгують. Санкції обходять.

Приклад, коли київський суд заарештував кошти стратегічного підприємтсва – Київського метра на користь санкційного ВТБ Росії, а РНБО мовчить, набравши води в рот – показовий.

Тому війна їх не стосується. А щоб олігархи були покладистішими, Путін раз-по-раз грозиться напасти тепер вже на них. Тому – «Путін нападе» для влади вірніше визначення. Бо на Україну і на українців він вже напав.

А щоб він не напав на кримінально-олігархічні клани, вони докладають максимум зусиль… Тому не дивуйтесь, що знято інтерполівський розшук Януковича і його братви. Як же ж інакше. Путін ж бо нападе.

Джерело: Yuriy Syrotyuk

БЕЗ КОМЕНТАРІВ