Юрій Сиротюк, директор аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень»

Живє Бєларусь! За нашу і вашу Свободу! (Дуже важливо!)
Агов, українці!Скільки ще терпітимемо, як режим Лукашенка вбиває білоруську націю?! Чи тільки білоруси мають гинути за нашу свободу?

Вчора суд у Мінську заарештував одного з лідерів білоруської опозиції В’ячеслава Сівчика Viačasłaŭ Siŭčyk http://www.radyjo.net/4/88/Artykul/305414.

В’ячеслав Сівчик

Білоруський опозиціонер оголосив голодування. Його утримують в нелюдських умовах. Саме В’ячеслав зробив чи не найбільше, щоб білоруський і український національно-визвольні рухи працювали солідарно.

Білоруси сповна своїми життями заплатили за Свободу і Незалежність України.

Пам’ятаємо Чин Михайла Жизневського, який загинув під час Революції Гідності від кулі снайпера.

Геройську смерть Алєся Черкашина та Віталія Тіліженка, які воювали в складі тактичної групи «Білорусь» і загинули на Донбасі у серпні 2015 року.

Вчорашній брутальний арешт, а перед тим викрадення, одного з найбільших друзів України в Білорусі вимагає нашої рішучої реакції.

Нашої, бо владної не буде.

Ще будучи народним депутатом України VII скликання, я з В’ячеславом намагався легалізувати міжфракційну групу на підтримку білоруського народу. Свої підписи поставили представники усіх фракцій, що підтримали Майдан. Але, всупереч Регламенту, тодішній спікер Турчинов категорично відмовився оголосити під час засідання про створення такої групи (це єдиний спосіб легалізації).

Барижництво з бацьком перемогло наш обов’язок перед білоруським народом – допомогти відновити ідентичність сябрів та здобути повноцінну суб’єктність Білорусі.

Нині В’ячеслав у буцегарні.  Так само у білоруських тюрмах перебувають десятки людей, що бачать майбутнє Білорусі інакше ніж Бацька. Майбутнє вільної європейської нації на своїй землі, а не рабів у неоколонії.

Усі пам’ятають про нещодавню хвилю арештів, у зв’язку з ніби-то підготовкою збройного перевороту в Білорусі та вигадану історію про джип з бойовиками, який нібито проривався 20 квітня в Білорусь з боку України.

В результаті в Білорусі масові арешти (десятки затриманих) людей, що колись належали до організації «Білий Легіон». І нехай до цієї організації є різне ставлення в білоруських середовищах, хлопців затримали безпідставно і свавільно, а звинувачення про створення незаконних воєнізованих формувань і підготовку до масових заворушень безпідcтавні.

Деталі:https://www.facebook.com/groups/376270272525086/permalink/790199264465516/?pnref=story

Нині частина з них перебуває в Україні і потребує будь-якої допомоги. Матеріальної, інформаційної, фінансової, а особливо політичного розголосу.

Хто готовий допомогти –  зголосіться.

Також пропоную, одразу після цих вихідних провести пікетування посольства Республіки Білорусь у Києві.

П.С. Подробиці та контакти сябрів можу повідомити у приваті.

Джерело: Yuriy Syrotyuk

БЕЗ КОМЕНТАРІВ