США можуть не запровадити санкції проти нових власників підприємств у так званих ДНР і ЛНР

Юрист-міжнародник Олександр Мережко у коментарі Слову і Ділу проаналізував можливість запровадження санкцій проти нових власників українських підприємств в так званих ДНР-ЛНР.

Нагадаємо, напередодні ватажки «Л/ДНР» заявили, що підприємства під українською юрисдикцією, розташовані на тимчасово окупованій території Донбасу, переходять під їхнє «зовнішнє управління».

За словами Мережка, запровадження таких санкцій виглядає вельми сумнівним, тому що для нього немає підстав.

«Усі санкції належать до двох категорій. Перші пов’язані з Кримом, і вони дійсно поки залишатимуться. Друга група – за агресію та вторгнення Росії на територію України. Підстав для того, щоб запроваджувати нові санкції, немає. Статус-кво зберігається три роки. Мінський процес перебуває в глухому куті. Якби Росія погіршила ситуацію, то тоді це було б реально, але в ключі нових санкцій», – стверджує юрист.

Він додав, що так звана «націоналізація» не є приводом для санкцій.

«РФ озвучила, що жодного стосунку до «Л/ДНР» не має. Тобто це не кроки Росії. Формально США та ЄС немає в чому звинуватити РФ», – підкреслив фахівець.

«Це розглядається як крок з боку «Л/ДНР», але не Росії. Якби Росія визнала це, пішла на націоналізацію, тоді це вже було б ознакою анексії цієї території, й були б підстави для обмежень або якоїсь іншої політики. Поки цього немає. І, скоріш за все, Захід саме так сприймає цю ситуацію», – підсумував фахівець.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ