Ющенко вважає, що однією зі сторін переговорів з врегулювання конфлікту на Донбасі має бути ЄС

Ані Нормандський, ані Мінський діалоги не мають успіху. У цьому переконаний екс-президент України Віктор Ющенко, про що він заявив в ефірі телеканалу 112 Україна.

«Будь-який діалог – хороший, до нього треба прагнути, але зараз ми говоримо про те, що ані нормандський діалог, ані мінський діалог не мають успіху. Чому вони не мають успіху? Коли ви дивитеся на склад сторін нормандського формату: Німеччина – спостерігач, Франція – спостерігач, Росія – спостерігач, Україна – сторона. Скажіть, будь ласка, що може дати цей формат?».

«Цей формат не дав навіть спільної заяви для преси, жодної. Усе передається на мінський формат. Що таке мінський формат? Мінський формат – це коли ОБСЄ спостерігач, далі вже смішно: Росія – спостерігач, сторона – в особі Леоніда Даниловича Кучми – українська офіційна влада, і друга сторона – якийсь Захарченко. Цим нібито хочуть сказати, що агресор, ваш ворог, джерело війни є якийсь Захарченко всередині країни, і тому це не війна», – заявив Ющенко.

«Запитайте будь-якого, як ви вважаєте, яка найбільша політична проблема сьогодні в Україні? Він скаже – війна. Нам потрібен план перемоги. Не план миру, а план перемоги. Про мир ми потім будемо говорити, коли виграємо війну або коли, не дай Бог, програємо. І так, і так мир настає, нам потрібен «мир» перемоги».

На думку Ющенка, однією зі сторін переговорів з врегулювання конфлікту повинен виступати Європейський Союз.

«Треба мати ясний план перемоги. Він може містити, я тільки пункти назву, обов’язкові для перемоги. Перший параграф – це компонент дипломатичний. Без американців, без британців, плюс французи, можливо, плюс китайці, як наші гаранти, повинні бути задіяні у форматі переговорів… Друге, очевидно, що ЄС має бути однією зі сторін цього формату, принаймні як посередник… Коли ми говоримо про те, що сьогодні в Європі є 7 конфліктів, то давайте не забувати, що шість з них –- на сході Європи. Це ключове питання і ключова проблема ЄС».

Ющенко також підкреслює, що ми створили помилкове бачення і не націлені на ворога.

«Не дивно здається, що у нас з окупантом безвізовий режим? Вільна економічна зона. Через нашу територію ходять поїзди окупанта, ми торгуємо з окупантом. Очевидно, це не модель перемоги. Ми склали помилкове бачення, і тому ми не націлені ні самі, ні весь світ на ворога», – підсумовує колишній глава держави.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ