За словами Порошенка, перелік країн, які становлять небезпеку для нашої держави, затверджує Кабмін

В Україні прискоренними темпами створюється система фіксації біометричних даних – вже з 1 січня 2018 року вона має запрацювати на пунктах пропуску через державний кордон. Про це заявив президент Петро Порошенко у Харкові, відкриваючи регіональний центр надання адміністративних послуг, повідомляє прес-служба глави держави.

За словами Порошенка, система фіксації біометричних даних дасть можливість повноцінно запрацювати єдиній національній системі біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства.

«Найближчими годинами має бути оприлюднено рішення РНБОУ, яким передбачається, що починаючи з 1 січня 2018 року перетин кордону з країн, які становлять ризики для України, має бути здійснений за біометричними паспортами. Або в тих, у кого їх немає, мають бути зафіксовані біометричні дані на кордоні», – сказав президент.

Перелік відповідних країн затверджує Кабінет міністрів. Процедура має три етапи. Перший – людина може подати попереднє повідомлення про те, що вона збирається в Україну і перетнути кордон, відповідно – база даних і прикордонники будуть до цього готові. Другий –безпосередня фіксація даних на кордоні, біометричного паспорта, або біометричних даних. Третій – фіксація людини в місці, де вона планує перебувати.

«Вважаю, що це практика, яка розповсюджена. В умовах, коли країна є об’єктом військової агресії з боку РФ, ця практика є цілком виправданою», – наголосив Порошенко.

Для реалізації цього комплексу заходів буде збільшено потужності центрів із надання адмінпослуг і побудовано нові, в першу чергу поблизу пунктів в’їзду-виїзду.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ