Пілотний проект стартує на станції «Кловська»

КП «Київський метрополітен» нагадує, що з 1 серпня турнікети не прийматимуть зелені жетони. А з 2 серпня у підземці запрацює пілотний проект з продажу одноразових квитків з QR-кодом замість жетонів.

«З 1 серпня одночасного використання синіх і зелених жетонів не буде. Але передбачена можливість пасажирів обміняти ці жетони або пропорційно, або з доплатою за новим тарифом», – сказав перший заступник начальника метрополітену Валерій Гавриленко на брифінгу 31 липня.

Як пояснила речник підземки Наталка Макогон, мінятимуть жетони пропорційно: «Якщо було 10 жетонів, то ви отримаєте 8, або можна доплатити 1 гривню за кожен жетон. Гроші за жетони не видаються. Якщо ви принесли 10 жетонів, то 40 гривень вам не дадуть. Їх можна лише обміняти».

Обміняти старі жетони на нові можна 31 серпня на 4 станціях: «Майдан Незалежності», «Дорогожичі», «Політехнічний інститут» і «Дарниця» (вестибюль №2).

З 2 серпня у КП «Київський метрополітен» на станції «Кловська» стартує пілотний проект з продажу одноразових квитків з QR-кодом замість жетонів. Тут пасажири також матимуть змогу купити разовий квиток чи поповнити проїзний безготівково – за допомогою банківської картки.

«Це буде паперовий квиток, як чек у банкоматі, який потім можна прикласти до турнікета і пройти на станцію».

На інших станціях подібні послуги планують запровадити до кінця року.

Речниця столичної підземки закликала пасажирів перевірити свої транспортні витрати і відмовлятися від жетонів: «Якщо ви користуєтесь метрополітеном регулярно, хоча би один раз на місяць чи раз на півроку, то вам буде вигідно користуватись карткою, бо ви можете купити певну кількість поїздок зі знижкою, мати одну картку в гаманці, перевіряти кількість поїздок час від часу, а не щодня стояти у черзі за одним квитком».

За її словами, на сьогодні 60-62% пасажирів уже відмовились від жетонів на користь карток.

Як відомо, Київська адміністрація вирішила підняти ціни на проїзд у метро до 5 гривень, у наземному транспорті – до 4 гривень з 15 липня.  Причинами підняття тарифів на проїзд називають зростання цін на пальне, електроенергію, запчастини та збільшення мінімальної зарплати.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ