У Мережі найбільше шукають варіанти подарунків та привітань для мами

Попри інтенсивний процес декомунізації, що триває в Україні, «декомунізувати» свято 8 Березня у свідомості громадян наразі не вдається. Цьогоріч із так званим Міжнародним жіночим днем вітатимуть і свекрух, і колишніх дружин, і танкісток, і вчителів математики разом з головними бухгалтерами.

Згідно з даними прес-служби компанії «Яндекс. Україна», громадяни України активно готуються до 8 Березня. Вони робили пошукові запити в Інтернеті понад 2 млн. разів. Піку ця активність досягає вранці 8 числа, передає Інтерфакс-Україна.

Українці найчастіше хочуть знайти в Мережі: привітання, вірші, листівки, картинки, подарунки, СМС, пісні та плейкасти.

А щодо привітань, то найчастіше шукають смішні короткі тексти. Трапляються і оригінальні запити: «християнські вітання про 8 березня», «угарне привітання подрузі на 8 березня» або «привітання з 8 березня хорошій людині».

Одним із головних атрибутів свята українці вважають листівки (кожен десятий запит). Переважно цікавляться, як зробити або намалювати їх самостійно. Є і незвичні запити: «забійні листівки з 8 березня», «вітальні листівки 8 березня з білими ведмедями», «листівка з 8 березня для бізнес-леді».

Дані «Яндекса» свідчать про те, що більшість має намір робити подарунок до Міжнародного жіночого дня власноруч. Більше ніж половина запитів про подарунки містить фразу «своїми руками»: «який подарунок можна подарувати вчителю танців на 8 березня своїми руками», «топ 10 як зробити подарунок мамі на 8 березня за 5 хвилин з папірового папіру своїми руками».

Загалом українці найбільше цікавляться подарунками та привітаннями для мами, на другому місці за кількістю запитів – привітання для подруги, на третьому – колеги (колег). Деякі користувачі намагалися знайти, «що подарувати свекрусі на 8 березня, у якої все є» або «привітання з 8 березня колишній дружині». Шукають привітання і для представниць різних професій: «вірш на 8 березня вчителю математики», «привітання з 8 березня танкістці», «з 8 березня привітання гол. бухгалтеру».

Кілька оригінальних запитів українських користувачів про 8 березня: «як красиво описати подарунок чоловіка і сина на 8 березня під фото», «саморобки на 8 березня своїми руками в дитячому садку з ватних дисків», «яку зачіску може зробити дитина на 8 березня бабусі», «як зробити вазу-цукерницю нитками зубочистками з картоном на 8 березня» тощо.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Український інститут національної пам’яті підготував проект закону, згідно з яким декомунізації піддадуть і державні свята. Зокрема, під питанням опинились державні свята 1 Травня та 8 Березня. Також планують переводити акцент з 9 травня на 8.

Втім, поки що питання залишається відкритим. І цього року отримають додаткові вихідні за рахунок недекомунізованих свят.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ